“Polska na nowo”. Zobacz jak Konfederacja chce zmienić Polskę

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Krzysztof Bosak, lider Konfederacji

Krzysztof Bosak, lider Konfederacji / Fot. Konfederacja

Konfederacja zorganizowała dzisiaj w parku Rydza-Śmigłego konwencję programową, na której przedstawiono propozycje odnośnie do odbudowy polskiej gospodarki po epidemii koronawirusa. Zaproponowano także szereg udogodnień społecznych, jak bon edukacyjny czy bon zdrowotny. Na konwencji zauważono również postać Jakuba Banasia, syna skonfliktowane z PiS Mariana Banasia.
  • Dzisiaj Konfederacja przedstawiła na swojej konwencji programowej pięć ważnych filarów odnowy gospodarczo-społecznej
  • Politycy prawicowego ugrupowania zaproponowali likwidacje i obniżkę 15 podatków za sprawą jednej ustawy
  • Poruszono także kwestie służby zdrowia oraz bezpieczeństwa energetycznego i gwarancji ochrony rolniczej
  • Na konwencji odhaczono również niespodziankę w postaci obecności syna prezesa NIK, Jakuba Banasia
  • Zobacz także: Konwencja programowa Konfederacji. „Polska na nowo” [RELACJA NA ŻYWO]

Konfederacja podczas konwencji programowej “Polski na nowo” przedstawiła propozycje, które w swoich zamierzeniach mają usprawnić działanie państwa w pięciu sektorach jak kwestie podatkowe, kwestie cenowe, opieki zdrowotnej, edukacji oraz w kwestii prawnej. Poruszono również tematy rozwoju gospodarki rolnej i bezpieczeństwa energetycznego.

Obniżka kilkunastu podatków

Jedną z pierwszych propozycji przedstawionych przez polityków Konfederacji była deklaracja obniżki 15 podatków, które mają zostać umieszczone w przygotowanej specjalnie do tego ustawie. Wśród niej ma się znaleźć również propozycja likwidacji kilku podatków wprowadzonych wcześniej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, takie jak: podatek cukrowy, podatek o umów cywilnych.

Ponad połowa naszych dochodów jest zabierana przez państwo. Co dostajemy za ten haracz? Najbardziej skomplikowany system podatkowy w Europie, słabą edukację i niewydolną służbę zdrowia! Na dobry początek zniesiemy naraz 15 podatków!

– przedstawił propozycję poseł Jakub Kulesza.

Politycy Konfederacji zaproponowali również obniżkę VATu, dzięki czemu na rynku mają spaść ceny na wszystkie możliwe produkty, a także kilka pomniejszych podatków które hamują rozwój gospodarczy i majętność Polaków. Ma zostać również wprowadzony dobrowolny ZUS dla pracodawców i pracowników. Poruszono również potrzebę obniżenia lub zlikwidowania opłaty paliwowej, która znacznie podwyższa ceny paliwa.

Naprawa służby zdrowia

Kolejnym sektorem, którą Konfederacja chce przywrócić do sprawności jest opieka zdrowotna, która jak powiedział wiceprezes Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak schowała się przed pacjentami w czasie epidemii koronawirusa. Przede wszystkim politycy Konfederacji domagają się przywrócenia do pełnej sprawności systemu pierwszego kontaktu z lekarzami rodzinnymi, którzy przez blisko rok udzielali porad zdrowotnych na odległość poprzez rozmowy telefoniczne, całkowicie odrzucając możliwość fachowej weryfikacji zdrowia swoich pacjentów.

Jesteśmy po roku pomiatania pacjentami. Oddziały szpitalne są zamykane! A ochrona zdrowia przeszła ma teleporady. To cyrk! Rząd nie ma nic do zaproponowania oprócz podnoszenia podatków w tym składki zdrowotnej!

– krytykował decyzje ministerstwa zdrowia Krzysztof Bosak.

Wśród postulatów zawartych w programie “Polska na nowo” znalazł się także, bon zdrowotny, który zagwarantowałby dobrowolny wybór pacjentów pomiędzy ubezpieczeniem w państwowej składce zdrowotnej, a korzystaniem z usług prywatnego sektora medycznego. Dzięki temu ochrona zdrowia ma działać efektywniej niż w dotychczasowym modelu.

Dodatkowo zaproponowano wsparcie dla polskiego sektora farmaceutycznego. Konfederacja chce ustalić strategiczną listę leków, które mogą zostać wyprodukowane na polskim rynku, które zagwarantują nie tylko rozwój gospodarczy, ale również pozwolą na niższe wydatki z funduszu zdrowia.

Gwarancja stabilnej edukacji

W kolejnym punkcie programu Konfederacja alarmuje o trudnej sytuacji polskiej młodzieży, która przez ponad rok pozyskała wiedzę za pomocą zdalnej edukacji, która wprowadziła chaos oraz obniżyła jakość nauczania. Posłowie Konfederacji nie chcą dopuścić, aby po raz kolejny uczniowie zostali zamknięci w domach. Zauważyli oni również, że przez ten czas spadła forma zarówno fizyczna oraz psychiczna, co spowoduje ogromny kryzys zdrowotny u dzieci i młodzieży.

Konfederacja postuluje odbiurokratyzowanie polskich nauczycieli, którzy tracą większość czasów na wypełnianiu zbędnych dokumentów. Postulują oni również likwidację Karty Nauczyciela oraz proponują wprowadzenie bonu edukacyjnego. Chcą oni także zreformować program nauczania, aby ten stał się bardziej czytelny i przyswajalny dla uczniów.

Naszym krajem rządzą komuniści, a nie prawica! Ci ludzie nie mogą decydować o przyszłości naszych dzieci i o ich edukacji! Chcemy wprowadzić bon opiekuńczo-edukacyjny! Przywrócić rodzicom prawo wydawania pieniędzy na edukacje!

– postuluje Konrad Berkowicz,

Niższe ceny, bogatsze społeczeństwo

Nie pominięto w programie “Polska na nowo” kwestii energetycznych. Pod uwagę politycy Konfederacji wzięli bezpieczeństwo energetyczne Polski, proponując w miejsce bezwzględnej likwidacji energetyki opartej na węglu, nowoczesną symbiozę energetyki węglowo-jądrowej. Dzięki budowie kilku dużych elektrowni atomowych, zmniejszy się cena za prąd, na czym skorzysta miliony Polaków.

W trosce o środowisko naturalne, Konfederacja proponuje, aby brak segregacji śmieci nie była karalna, lecz proponują oni nowoczesne pojemniki na odpady, które gratyfikowały finansowo tak jak to się dzieje w państwach zachodnich. Proponują oni również, aby posiadacze pieców niewytwarzających, dużej ilości popiołu mieli zagwarantowane ulgi podatkowe.

Konfederacja w walce z zachłannością wielkich korporacji oraz polityków proponuje, aby przeciwstawić się patologi budowlanej i deweloperskiej należy wprowadzić fundusz mieszkaniowy, gdzie Polacy mogliby odkładać swoje środki finansowe, z myślą o zakupie mieszkania lub budowie własnego domu.

W planie wielkich korporacji Polacy mają dzielić się na dwie grupy. Malutką garstkę bogatych polityków i menadżerów oraz na milczącą i zastraszoną większość, która ma harować za miseczkę ryżu. Jako Konfederacja mówimy nie temu planowi. Zatrzymamy szaleńcze drukowanie pieniędzy, powstrzymamy inflację, ustabilizujemy ceny towarów w sklepach, przebijemy bańkę cenową mieszkań i powołamy do życia mieszkaniowe konta oszczędnościowe, gdzie każdy dzięki podwójnej uldze podatkowej każdy będzie mógł odkładać na swój przyszły dom

– mówił Michał Wawer w trakcie konwencji.

Stop segregacji sanitarnej

W programie “Polska na nowo” nie pominięto również wdrożonego od lipca paszportu covidowego, który ewidencjonuje historię szczepień przeciwko koronawirusa. Konfederacja będzie domagać się likwidacji unijnego programu cyfrowej ewidencji szczepień zagrażającej wolności osobistej.

Odniesiono się również do polskiego rolnictwa atakowanego przez Komisje Europejską poprzez szkodliwą politykę rolną. Konfederacja oczekuje, że ministerstwo rolne podejmie się roli obrońcy polskich rolników i zaproponuje własny plan wzmocnienia krajowego rolnictwa i zwiększenia eksportu naszych produktów na rynki zagraniczne.

Dość ideologii w rolnictwie! To będzie nas wszystkich dużo kosztować! PiS idzie ramię w ramię z Lewicą i Unią Europejską! Skazują nasz na import żywności! Naszym celem jest ochrona polskich hodowli i polskich rolników!

– alarmowała Anna Bryłka z Ruchu Narodowego.

Konfederacja zamierza wprowadzić jasne zasady odpowiedzialności urzędników Skarbu Państwa oraz innych funkcjonariuszy państwowych. Ponadto zaproponowano także, aby każdy funkcjonariusz policji miał wmontowaną w mundurze kamerę, która rejestrowała, by wydarzenia z przeprowadzanych interwencji. To zdaniem polityków Konfederacji zapewniłoby, zmniejszenie agresji zatrzymanych osób oraz wprowadziłoby możliwość obrony przed niesprawiedliwymi wyrokami karnymi.

Syn prezesa NIK brał udział w konwencji!

Warto również odznaczyć obecność syna prezesa NIK, Jakuba Banasia. Jego ojciec Marian, jest obecnie w mocnym konflikcie z partią rządzącą, dzięki temu, żę postanowił on sprawdzić legalność podejmowanych przed rokiem decyzji premiera Mateusza Morawieckiego o przeprowadzeniu wyborów prezydenckich w systemie kopertowym.

Media Narodowe, konfederacja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY