Konwencja programowa Konfederacji. „Polska na nowo” [RELACJA NA ŻYWO]

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke / Fot. Archiwum Mediów Narodowych

Od godziny 12 w Warszawie zapowiadana wcześniej konwencja programowa Konfederacji, która poruszy pięć głównych aspektów życia gospodarczego i społecznego. Ma to być swoista propozycja do odbudowy Polski po epidemii koronawirusa, w czasie której polski rząd zamykał większość przedsiębiorstw głównie z branży hotelowej i restauracyjnej oraz fitness. Liderzy ugrupowania rozpoczną również od najbliższego wtorku podróż po Polsce w ramach drugiej edycji pt. Wakacji z Konfederacją. Relacja z konwencji poniżej.

UWAGA! Strona NIE odświeża się automatycznie. Aby odświeżyć wciśnij F5.

13:57 W dalszej części studia Mediów Narodowych red. Karol Plewa porozmawia o dzisiejszych wydarzeniach z dr Marcinem Masnym, Jacek Piekara oraz Marek Tucholski.

13:20 Zakończyła się oficjalna część konwencji, a politycy Konfederacji zaproponowali zebranym wspólne rozpoczęcie luźniejszej części spotkań w ramach Wakacji z Konfederacją.

13:05 Proponujemy Polsce model energetyczny oparty na symbiozie węglowo-jądrowej. Nie deprecjonując wszechobecnego węgla, równocześnie stawiamy na atom. To zapewni w przyszłości dostęp do dużych i stabilnych dostaw taniej energii. Trzeba potraktować inwestycje w bezpieczeństwo energetyczne tak jak w bezpieczeństwo militarne. Proponujemy również ustawowy zakaz dowozu śmieci do Polski zagranicy – omówiła tematykę bezpieczeństwa energetycznego i środowiska, Marta Czech z KKP.

12:59 W planie wielkich korporacji Polacy mają dzielić się na dwie grupy. Malutką garstkę bogatych polityków i menadżerów oraz na milczącą i zastraszoną większość, która ma harować za miseczkę ryżu. Jako Konfederacja mówimy nie temu planowi. Zatrzymamy szaleńcze drukowanie pieniędzy, powstrzymamy inflację, ustabilizujemy ceny towarów w sklepach, przebijemy bańkę cenową mieszkań i powołamy do życia mieszkaniowe konta oszczędnościowe, gdzie każdy dzięki podwójnej uldze podatkowej każdy będzie mógł odkładać na swój przyszły dom – zaprezentował Michał Wawer z RN.

12:49 Jesteśmy po najbardziej ekstremalnym roku w historii polskiego szkolnictwa. Jestem zdruzgotany, że musieliście przez to przejść.Ja się cieszę, że mam dwuletnie dzieci, a nie nie 12 letnie dzieci, bo wiem, że mogłoby być z nimi krucho. Mieliśmy rok zdalnego nauczania, które doprowadziło do masy problemów. Przede wszystkim problemów fizycznych i psychicznych. Musimy zrobić wszystko, aby we wrześniu młodzież mogła powrócić do szkół – mówił o szkolnictwie w czasie epidemii poseł Artur Dziambor, wiceprezes partii Korwin.

12:43 Jesteśmy po roku paraliżu, po roku pomiatania pacjentami, po roku odmawiania podstawowych świadczeń zdrowotnych. Jesteśmy po rzekomym uchyleniu lockdownu, a z całej Polski napływają informacje o zamykanych oddziałach szpitalnych. Co rząd ma nam do zaproponowania? Nic poza podnoszeniem podatków. Nie może być tak, żę pacjent jest tylko przedmiotem, statystyką w excelu ministra zdrowia i prezesa NFZ – grzmiał ze sceny wiceprezes RN, Krzysztof Bosak.

12:25 Od 20 lat Tusk i Kaczyńscy dominują polską scenę polityczną, osłabiając nas kraj zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Panie Donku, Panie Jarku czas na emeryturę. Wszyscy potrzebujemy Polski na nowo. Jedyną konkretną ofertę na Polski Ład prezentuje Konfederacja – podkreślił prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki.

12:16 Kolejny na scenie poseł Grzegorz Braun mówił o potrzebie wyżu demograficznego i zapewnienia nierozerwalności rodziców i dzieci – W kodeksie karnym jest mowa o zbrodni wynikającej z rozdziału matek i dzieci. Wraz z kolegami z zespołu projektu okołoporodowego wniesiemy odpowiednią ustawę zakazującą rozdzielanie rodziców od dzieci – mówił lider Konfederacji Korony Polskiej.

12:09 Jako pierwszy głos zabiera Janusz Korwin-Mikke.

12:07 Rozpoczyna się konwencja programowa Konfederacji. Zebrani odśpiewali hymn narodowy. Transmisja:

12:01 Polska na Nowo jest odpowiedzią na Polski Ład. Zaprezentujemy dzisiaj sporo postulatów programowych – powiedział dla Mediów Narodowych dr Sławomir Mentzen.

11:59 Nikt tutaj nie jest z przymusu. Jest radość, jest energia – powiedział na antenie Mediów Narodowych poseł Konfederacji Krzysztof Tuduj.

11:53 Mamy foodtrucki, pogoda dopisuje, zachęcam widzów do dołączenia do naszego pikniku – mówił na antenie Mediów Narodowych szef warszawskich struktur Ruchu Narodowego, Aleksander Kowaliński.

11:50 Przypominamy, że transmisja z konwencji programowej Konfederacji na kanale Mediów Narodowych:

11:23 Rozpoczyna się relacja z konwencji Konfederacji, prowadzona przez redaktora Jana Hernika.

11:18 Strzembosz – Z tego, co się orientuje to zaproponowane przez Konfederacje paleta zagadnień na dzisiejszą konwencję jest bardzo dobra. Powrót do opieki zdrowotnej to słuszny postulat, którego oczekują Polacy mający obecnie trudności z kontaktowaniem się ze swoimi lekarzami – politolog pochwalił Konfederację za podjęcie szerokiej i ważnej palety problemów społecznych.

11:11 Żygadło – Na początku kadencji myślałem, że posłowie Konfederacji będzie bardziej uderzało. Jako błąd postrzegam rozbicie w głosowaniu. Wyborcy potrzebują czasem jasnego i wspólnego przekazu, które by zachęciło do dalszego ich popierania i docierania do nowych wyborców – podkreślił redaktor.

11:00 Żygadło – Widać, że Jarosław Kaczyński jest zmęczony. Podczas wczorajszego kongresu nie było widać hurraoptymizmu. Natomiast nastąpiła deklaracja praca nad strukturami Prawa i Sprawiedliwości – powiedział .

10:36 Strzembosz – Z punktu widzenia Donalda Tuska, to jest bardzo racjonalne, że on nic konkretnego nie mówi. Jednakże weryfikacja nastąpi w czasie kampanii, gdzie brudy będą wywlekane, a spór będzie zaostrzony – zauważył.

10:28 Warzecha – Jeśli Konfederacja, czy Lewica mocno zacznie grać na swoją odrębność i niezgodę na dychotomię PiS-PO to jest szansa, że wokół nich zgromadzą się wszyscy Ci którzy nie zgadzają się na politykę zero-jedynkową – przeanalizował redaktor sytuację polityczną pomniejszych partii.

10:15 Redaktor Łukasz Warzecha odniósł się do wczorajszego powrotu Donalda Tuska – Następuje ponowny podział tortu na dwie części. Cofnęliśmy się w życiu politycznym o dekadę. Znowu jest tych dwóch panów (Tusk i Kaczyński), stojąc naprzeciwko siebie, będą nas przekonywać, że nie ma żadnej alternatywy – powiedział.

10:00 Rusza studio Mediów Narodowych. Wśród gości m.in. Piotr Strzembosz, Łukasz Warzecha i Łukasz Żygadło.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY