Tusk: “Dzisiaj zło rządzi w Polsce”. Rusza w objazd kraju

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Tusk podczas Rady Krajowej PO.

Donald Tusk podczas Rady Krajowej PO. / Fot. Twitter

Donald Tusk wrócił do polskiej polityki i rozpoczął od frontalnego ataku w PiS. - Dzisiaj zło rządzi w Polsce - powiedział były premier.
  • Lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że w poniedziałek wizytą w woj. zachodniopomorskim rozpocznie objazd kraju.
  • Jego wystąpienie podczas Rady Krajowej PO zdominował ostry atak w stronę PiS.
  • Nie zabrakło też oznak sympatii w stronę aborcjonistycznego “Strajku Kobiet”.
  • Zobacz także: To już postanowione! Tusk wraca po latach unijnej tułaczki

Donald Tusk został jednogłośnie wybrany na wiceprzewodniczącego PO, w miejsce Ewy Kopacz, która złożyła rezygnację ze stanowiska. W związku z kolejną rezygnacją – Borysa Budki – Tusk jako najstarszy wiekiem wiceprzewodniczący partii został pełniącym obowiązki jej przewodniczącego. Były premier otworzył Radę Krajową PO swoim przemówieniem.

Każdy, kto w tej debacie publicznej w tej przestrzeni wciska na siłę to słowo “ale”, może PiS jest zły, ale parę rzeczy robi, jak ja to słyszę to dostaję furii, bo to zło, być może trzeba czasem trochę dystansu, to zło, które czyni PiS, ono jest tak ewidentne, jest tak bezwstydne, jest tak permanentne, ono się dzieje każdego dnia, w każdej właściwie sprawie, może właśnie taka bezwstydna determinacja w czynieniu złych rzeczy, może ona spowodowała, że ludzie w Polsce i to dotyczy prawie wszystkich, jak by opuścili ręce, mówią, nie no oni są już tak bezczelni w tych złych sprawach, że chyba nic się nie da zrobić. Otóż trzeba zacząć od tego pierwszego najważniejszego przykazania, jak widzisz zło to walcz z nim i nie pytaj o dodatkowe powody

– powiedział Donald Tusk na Radzie Krajowej PO.

P. o. przewodniczącego PO puścił też oko w stronę aborcjonistycznego „Strajku Kobiet”, który zasłynął m.in. fizycznym atakowaniem kościołów, czy obrzucaniem policjantów kamieniami.

Nie chcę żyć w państwie, gdzie ludzie zupełnie bezwstydnie, ci rządzący, wydają rozkaz, żeby bić kobiety, starsze, samotnie demonstrujące kobiety, a gdzieś w mailach, prywatnych rozmowach planują wysłać czołgi na demonstrujące dziewczyny. Nasze żony, nasze matki, nasze córki

– stwierdził Tusk.

Bez maseczek i dystansu

Na początku Rady Krajowej PO Donald Tusk wszedł w tłum działaczy partii. Warto przypomnieć, że od miesięcy pracownicy głównych mediów nie chcą relacjonować sejmowych konferencji Konfederacji, tłumacząc to brakiem założonych maseczek przez tych polityków. Podczas konferencji w Sejmie politycy stoją w pewnej odległości od operatorów kamer. Tymczasem lider PO szedł bez maseczki otoczony szczelnym kordonem operatorów kamer. Nic nie wiadomo o tym, aby którekolwiek media zdecydowały się na bojkot relacjonowania Rady Krajowej PO ze względu na zachowanie Tuska i niektórych innych polityków PO.

Tusk rusza w objazd kraju

Lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że w poniedziałek wizytą w woj. zachodniopomorskim rozpocznie objazd kraju.

Jestem pełniącym obowiązki przewodniczącego do czasu wyborów. Na następnej Radzie Krajowej będzie przyjęty precyzyjny kalendarz. We wrześniu są statutowe wybory w regionach. Dzięki wspaniałomyślności i odwadze Borysa Budki ja go zastępuję w fotelu przewodniczącego. To wymagało pewnych statutowych działań. Wszystkie zostały tutaj przyjęte z niekłamanym i chyba autentycznym entuzjazmem

– oświadczył.

Zobacz także: Kubala: Główne media kreują fałszywy wizerunek PiS [NASZ WYWIAD]

300polityka.pl, wnp.pl, portalsamorządowy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY