Startuje Loteria Narodowego Programu Szczepień. Zobacz co PiS da za szczepionkę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Nagrody za szczepienie

Nagrody za szczepienie / Fot. pixnio.com

W ruszającej dziś Loterii Narodowego Programu Szczepień można wygrać samochody, pieniądze i hulajnogi elektryczne. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest ukończenie 18 lat oraz pełne zaszczepienie.
  • Loteria organizowana jest prze Totalizator Sportowy przy udziale spółek Skarbu Państwa. Uczestniczyć w konkursie mogą tylko pełnoletnie, w pełni zaszczepione osoby, które zapiszą się do udziału.
  • Zapisać się można za pośrednictwem infolinii, strony internetowej, SMS lub bezpośrednio w punkcie szczepień.
  • Loteria Narodowego Programu Szczepień obejmuje cztery rodzaje nagród. Będą one rozdawane: codziennie, co tydzień, co miesiąc oraz na sam koniec trwania konkursu.
  • Łączna pula nagród wynosi 22 mln 700 tys zł.
  • Rząd organizuje też konkursy dla najbardziej wyszczepionych gmin.
  • Zobacz także: Czarni geje pobierają “opłatę reparacyjną” od białych mieszkańców Seattle. Mają poparcie władz miasta

Loterię organizuje Totalizator Sportowy przy walnym wsparciu pieniędzy publicznych ze spółek Skarbu Państwa. Konkurs ma trwać do 30 września i obejmować swoim zasięgiem obszar całego kraju. Uczestnicy loterii muszą być pełnoletni i wykazać zaświadczenie o pełnym zaszczepieniu przeciw COVID-19. Loteria Narodowego Programu Szczepień otwarta jest dla każdej osoby spełniającej te dwa warunki po uprzednim zapisaniu się do wzięcia w niej udziału.

Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 989; przez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim IKP; lub za pośrednictwem SMS o treści SzczepimySie na numer 880-333-333. Osoby chcące zapisać się do udziału w loterii mogą także uczynić to w najbliższym punkcie szczepień.

W przypadku wygranej na numer telefonu komórkowego zostanie wysłane powiadomienie sms-em. Wiadomość sms zostanie także wysłana z PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody z bankomatu. Pieniądze będzie można również wypłacić w oddziale PKO BP.

Loteria Narodowego Programu Szczepień

Każdy z zapisanych uczestników będzie miał cztery szanse na wygraną. Nagrody rozlosowywane będą codziennie, co tydzień, co miesiąc i raz jeśli chodzi o nagrodę główną.

Z nagród przeznaczonych na codzienne losowanie, wygrać będzie można 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Pula nagród natychmiastowych wynosi 14 mln 300 tys. zł.

W ramach cotygodniowego losowania do wygrania będzie 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. zł oraz 720 hulajnóg elektrycznych.

Przewidziano także trzy nagrody miesięczne. Będzie to miesięczne sześć nagród pieniężnych, po 100 tys zł każda oraz sześć samochodów Toyota Corolla.

Nagrodę główną stanowić będą dwie nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł oraz dwa samochody osobowe Toyota C-HR. Wyłonienie zwycięzców nastąpi 6 października.

Jak informuje biuro prasowe Totalizatora Sportowego, łączna pula nagród w loterii to ponad 22 mln 700 tys. zł – chodzi zarówno o nagrody pieniężne, jak i rzeczowe.Wyłonienie laureatów odbywać się będzie za pomocą certyfikowanego urządzenia losującego.

Nagrody dla gmin

Rząd zachęca do promocji szczepień włodarzy wszystkich gmin. W tym celu ogłoszono dwa konkursy dla najbardziej “wyszczepionych” lokalizacji w Polsce. Jeden z nich to Gmina na Medal #SzczepimySię, w ramach którego do pierwszych pięciuset gmin, których poziom wyszczepienia mieszkańców przekroczy 67 procent, trafi po 100 tys. złotych. Czas na zdobycie nagrody jest do 31 grudnia tego roku, chyba że pięćset gmin osiągnie taki wskaźnik wcześniej.

Drugi konkurs to Najbardziej Odporna Gmina podzielony na trzy kategorie: dla gmin do 30 tys. mieszkańców, dla gmin od 30 tys. do 100 tys. mieszkańców oraz dla gmin powyżej 100 tys. mieszkańców. Nagrody trafią do miejsc z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców. Pierwszą kategorię, “Małe gminy” podzielono na 49 regionów (byłych województw). Zwycięzca w każdym regionie – czyli 49 gmin – otrzyma 1 mln zł. W drugiej kategorii, “Średnie gminy” 1 mln zł otrzymają trzy najlepsze gminy tej wielkości w kraju. “Duże gminy” mogą starać się o 1 mln złotych, który trafi do jednej gminy powyżej 100 tys. z najwyższym wskaźnikiem zaszczepionych.

W ramach tego konkursu przewidziano też nagrodę 2 mln złotych dla Najbardziej Odpornej Gminy w Polsce. Jest to miejsce z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców niezależnie o wielkości. Warunkiem przyznania nagrody jest minimum 50 proc. zaszczepionych mieszkańców. Konkurs ten trwać będzie do 31 października. Wygląda na to, że propaganda szczepionkowa dopiero nabierze rozpędu.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY