USA: Trump jedzie na granicę z Meksykiem. Co dalej z migrantami?

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Trump odwiedza granicę

Donald Trump odwiedza granicę / Fot. flickr.com

Były prezydent Stanów Zjednoczonych odwiedzi dziś granicę Amerykańsko-Meksykańską. Towarzyszyć mu będą: gubernator Teksasu Greg Abbott, republikańscy kongresmeni i politycy z dwóch pozostałych stanów – Nowego Meksyku i Arizony. Powodem wizyty Trumpa na granicy jest kryzys migracyjny, który trwa od momentu wyboru Joe Bidena na prezydenta USA.
  • Kryzys migracyjny na południu Stanów Zjednoczonych jest wynikiem nieodpowiedzialnej polityki administracji Joe Bidena.
  • W celu przeciwdziałania narastającemu zagrożeniu, dziś na granicy pojawi się były prezydent USA Donald Trump. Towarzyszyć mu będą czołowi politycy południowych stanów takich jak Teksas, Nowy Meksyk i Arizona.
  • Trump ma spotkać się z przedstawicielami amerykańskiej straży granicznej oraz specjalistami w dziedzinie ścigania gangów narkotykowych.
  • Zobacz także: Kowalski zaorał Śmiszka! Ostra wymiana zdań na Twitterze

Otwarcie granicy przez prezydenta Joe Bidena, odwołanie ustaw Donalda Trumpa i wstrzymanie budowy muru doprowadziło do niekontrolowanego napływu nielegalnych imigrantów. Zdaniem byłego prezydenta USA i towarzyszącego mu gubernatora Teksasu, jest to zagrożenie całego kraju. Trump jedzie dziś na granicę z Meksykiem, aby pracować nad rozwiązaniem kryzysu migracyjnego.

Przez ostatnie miesiące gubernator Abbott żarliwie apelował do władz centralnych o zmianę polityki prowadzonej przez obecną administrację Białego Domu. Kilka tygodni temu podjął samodzielną decyzję o dalszej budowie muru. Budowę finansować będzie stan Teksas i niezależni inwestorzy.

Wielki entuzjazm na wieść o działaniach gubernatora Teksasu wykazał Donald Trump. Podczas dzisiejszej wizyty były prezydent USA przedstawi swoją koncepcję rozwiązania kryzysu, spotka się ze służbami granicznymi i specjalistami od ścigania gangów narkotykowych.

Od początku roku, przez granicę amerykańsko-meksykańską przeszło niemal milion nielegalnych migrantów. W specjalnych ośrodkach przebywa ponad 70 tys. dzieci bez rodziców, których tożsamości nie ustalono. Trump jedzie dziś na granicę z Meksykiem, by pokazać swoje zaangażowanie w bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych.

Warto nadmienić, że obecna administracja Białego Domu lekceważy kryzys migracyjny. Minęło już niemal sto dni od momentu, kiedy Kamala Harris została wyznaczona do przeciwdziałania temu zjawisku. Póki co w sprawie nie zdarzyło się praktycznie nic. Jedynym działaniem wiceprezydent USA była podróż do państw tzw. “północnego trójkąta” w celu negocjacji lokalnego wsparcia finansowego potencjalnych migrantów z pieniędzy budżetu federalnego USA. Przez południową granicę USA przebyła w ostatnich miesiącach największa liczba nielegalnych migrantów od 20 lat.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY