Poparcie polityczne na polskiej wsi. Konfederacja pnie się w sondażach

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konfederacja na proteście rolników

Konfederacja na proteście rolników / Fot. You Tube/ Krzysztof Bosak

Sondaż IBSP zbadał poglądy polityczne mieszkańców polskiej wsi. Jego wyniki mogą szczególnie mocno cieszyć Konfederację, która notuje coraz lepsze wyniki w tej kategorii. Dobry wynik na wsi ma przełożenie na kolejne badania. Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu wynika, że Konfederacja zaliczyła wzrost o 4,8 punktów procentowych - do 9,3 procent respondentów.
  • Według majowego sondażu IBSP, na wsi nadal największym poparciem cieszy się Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu znajduje się PL2050 Szymona Hołowni. Trzecie miejsce należy do Konfederacji, która odnotowała największy progres sondażowy spośród tych środowisk politycznych.
  • Kształt elektoratu Konfederacji równoważy się dzięki dodatkowemu poparciu na wsi.
  • W ostatnich miesiącach partia aktywnie włączyła się w działania na rzecz polskiej wsi.
  • Zobacz także: Helios rezygnuje z segregacji sanitarnej. Wróciły normalne bilety

Poparcie polskich rolników jest niewątpliwie cennym kapitałem dla partii politycznej. Wie o tym każde środowisko, którego przekaz ukierunkowany jest bliżej prawej strony politycznego spektrum. W ostatnich badaniach obejmujących wyborców z terenów wiejskich widzimy interesującą tendencję. Konfederacja pnie się w sondażach przeprowadzanych na wsi.

Według majowego sondażu IBSP największe poparcie wśród środowisk wiejskich cały czas odnotowuje Prawo i Sprawiedliwość. Na partię wiodącą prym w obozie rządowym swój głos oddałoby 35,66 procenta wyborców. Druga w zestawieniu Polska 2050 może liczyć na poparcie rzędu 24,76 procenta. Wysokie, trzecie miejsce, zajmuje Konfederacja – na nią wskazało 14,25 respondentów. Jak podaje portal Światrolnika.info, oznacza to, że partia wyprzedziłaby Lewicę, Koalicję Obywatelską, PSL Koalicję Polską, czy nawet ujętą w sondażu Agrounię.

Dobry wynik na wsi ma przełożenie na kolejne sondaże Konfederacji. Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu wynika, że Konfederacja zaliczyła wzrost o 4,8 punktów procentowych – do 9,3 procent respondentów.

Konfederacja pnie się w sondażach

Konfederacja odnotowuje coraz lepsze wyniki w sondażach na wsi. Z danych IBSP obserwujemy zmieniającą si tendencję elektoratu partii. Z badania na badanie struktura wyborców Konfederacji ze stanu 65:35 (miasto/wieś) zmieniła się w strukturę 55:45. Dla rządów PiS to śmiertelne zagrożenie – napisał na twitterze Łukasz Pawłowski, prezes Ogólnopolskiej Grupy Badawczej.

Wynik Konfederacji na wsi nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Środowisko polityczne związane z Ruchem Narodowym, Konfederacją Korony Polskiej oraz Partią KORWiN w ostatnich miesiącach mocno zaangażowało się w budowanie elektoratu na obszarach wiejskich. Konfederacja pnie się w sondażach przeprowadzanych na wsi. Partia wspierała rolników w protestach przeciwko Piątce dla zwierząt, sprzeciwia się zakazowi hodowli zwierząt futerkowych i uboju rytualnego, aktywnie domaga się odszkodowań dla hodowców drobiu dotkniętych ptasią grypą oraz reprezentuje szereg wartości konserwatywnych – bliskich środowiskom wiejskim.

swiatrolnika.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY