Helios rezygnuje z segregacji sanitarnej. Wróciły normalne bilety

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sala kinowa

Sala kinowa / Fot. Social.helios Wikimedia Commons

Sieć kin Helios wywołała ogólnopolski skandal po wprowadzeniu do sprzedaży biletów z podziałem na osoby zaszczepione i niezaszczepione. Zdjęcia wejściówek segregujących obywateli wyciekły do internetu, a sama sieć kin wycofała się ze swojego pomysłu.
  • Sieć kin Helios zrezygnowała z dzielenia ludzi pod względem statusu zaszczepienia. W poniedziałek do sieci wyciekły zdjęcia ukazujące sprzedaż specjalnych biletów.
  • Pod wpływem presji społecznej oraz reakcji internautów, Helios zrezygnował ze swojego pomysłu.
  • Sieć kin, której właścicielem jest Agora wydała specjalny komunikat w tej sprawie.
  • Zobacz także: Płatne szczepienia przeciw COVID-19? „To dość prowokacyjny pomysł”

Sieć kin, której właścicielem jest Agora wycofała się ze skandalicznego pomysłu sprzedaży biletów z podziałem na status zaszczepienia widza. W poniedziałek do sieci wyciekły zdjęcia wejściówek, które spowodowały szeroki opór internautów. W wyniku presji Helios rezygnuje z segregacji sanitarnej.

Przedstawiciele Heliosa tłumaczyli swoją decyzję o wprowadzeniu segregacji wśród widzów następującymi stwierdzeniami:

“Zgodnie z aktualnymi regulacjami prawnymi osoby zaszczepione nie wliczają się do obowiązującego 75-procentowego limitu miejsc w sali, stąd nasz pomysł na wprowadzenie biletów z dopiskiem dla osób zaszczepionych”

– wyjaśnia sieć w oświadczeniu przesłanym redakcji money.pl.

Helios rezygnuje z segregacji sanitarnej

“Nie była to łatwa decyzja. Kina były zamknięte łącznie przez 11 miesięcy, a każdy sprzedany bilet to szansa na odrodzenie branży i przetrwanie naszej firmy. Wszyscy marzymy o powrocie do pełnej normalności. Gdy dostaliśmy możliwość zwiększenia miejsc w sali do 75 proc. i niewliczania do tego limitu osób w pełni zaszczepionych, chcieliśmy ją wykorzystać i umożliwić oglądanie filmów jak największej liczbie Widzów. Zależało nam na tym, aby każdy miał szansę wejść na seans. Z naszej perspektywy był to właśnie mały krok ku wytęsknionej normalności”

– czytamy w oświadczeniu.

Pokrętne wyjaśnienia nikogo nie przekonały. Sieć już wycofała się ze swojego pomysłu. Według zarządu spółki Helios S.A. presja społeczna była na tyle duża, że kino nie miało innej możliwości. Jednocześnie spółka sugeruje, że niejako “za karę” dla protestujących widzów, na ich sale będzie mogła wejść teraz mniejsza liczba osób.

“Nie sądziliśmy, że próba ułatwienia dostępu do kina jak największej liczbie osób wzbudzi aż tak negatywne emocje”

– czytamy w oświadczeniu.

“Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację, a także bezpieczeństwo naszych pracowników, którzy bezpośrednio doświadczają wręcz agresji werbalnej, podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z pomysłu służącego zwiększeniu liczby dostępnych miejsc w kinach w ramach limitu 75 proc. miejsc.”

Jak widać bojkoty konsumenckie mają sens. Helios rezygnuje z segregacji sanitarnej.

money.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY