Izrael: Szczepienia nie pomogły? Liczba zakażeń stale rośnie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepionki na koronawirusa.

Szczepionki na koronawirusa. / Fot. Pixabay

Izrael informuje, że ilość nowych zakażeń koronawirusem stale rośnie. Drugi dzień z rzędu liczba wykrytych przypadków oscyluje w pobliżu 300.

Izrael: liczba zakażeń rośnie

Izrael odnotowuje niepokojący fakt, iż liczba zakażeń koronawirusem stale rośnie. W ciągu ostatniej doby wykryto 293 nowe przypadki. To już drugi dzień z rzędu, gdy liczba ta jest bliska 300. Od niemal 3 miesięcy nie była ona tak wysoka. Kraj zasłynął w trakcie pandemii m.in. wprowadzaniem surowych restrykcji, jak i masowym szczepieniem obywateli.

Jeszcze niedawno Izrael szczycił się szybką akcją szczepień i wypieraniem pandemii, lecz teraz liczba zakażeń wzrasta w zastanawiająco szybkim tempie. Liczba zakażonych koronawirusem wynosi obecnie już niemal 1,8 tys. osób. Całkiem niedawno wynosiła ona zaledwie 200. Stan około 20 osób określa się, jako poważny.

Szczepienia dzieci idą pełną parą

Prawdopodobnie ze względu na wzrost ilości zakażeń, akcja szczepień w kraju gwałtownie przyspieszyła. Tylko we wtorek zaszczepiono niemal 20 tysięcy obywateli. Jest to rekord w ilości podanych szczepionek od dwóch miesięcy. Co ciekawe, ponad połowa zaszczepionych tego dnia, to dzieci od 12-go do 15-go roku życia. Dotychczas, z tej grupy wiekowej zaszczepiono 77 tysięcy dzieci. Szacuje się, że wszystkich mieszkańców w tym wieku jest około 550 tysięcy.

jerusalempost.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY