Kanada: Korona-terror z okazji pandemii? Wojsko nielegalnie inwigilowało obywateli! “To był błąd”

Dodano   0
  Loading
Amerykańska policja z łatwością szpieguje ludzi

system Ring, monitoring, cybernetyka, Amazon, bezpieczeństwo / fot. Pixabay

Okazuje się, że Kanadyjskie Siły Zbrojne wydały ponad milion dolarów na szkolenie kadr w śledzeniu obywateli. Wojsko nielegalnie inwigilowało obywateli w Internecie, pozyskując i przetwarzając ich dane bez zgody i wiedzy rządu.
  • Kanadyjskie wojsko nielegalnie inwigilowało obywateli w czasie trwania pandemii
  • Wojskowi mieli naruszyć prawo, m.in. zbierając informacje wywiadowcze o społeczeństwie bez wiedzy i pozwolenia Ottawy
  • Żołnierze korzystali ponadto z technik propagandowych, wykorzystywanych podczas wojny w Afganistanie
  • Przeczytaj również: Koncerny farmaceutyczne sięgną po kieszeniach! Koronawirus dochodowym biznesem

Wojsko nielegalnie inwigilowało obywateli

Kwestia kontroli społeczeństwa w czasie trwania pandemii od samego początku była wysoce kontrowersyjna. Teraz okazuje się, że służby nadużywały swoich uprawnień w imię “walki z COVID-19”. Kanadyjskie wojsko nielegalnie inwigilowało obywateli, naruszając przepisy. Działania podjęte przez wojskowych nie otrzymały bowiem aprobaty Ottawy. Mimo to, generałowie nakazali zespołom wywiadowczym choćby “zbieranie informacji o społeczeństwie”.

Jak informuje “Ottawa Citizen” gen. broni. Mike Rouleau, były szef kanadyjskiego Dowództwa Połączonych Operacji stworzył specjalny plan. Jego celem było manipulowanie Kanadyjczykami przy wykorzystaniu “technik propagandowych”. Wojsko sięgnęło po taktyki użyte m.in. podczas wojny w Afganistanie.

Kolejne śledztwo dotyczące działań wojskowych wykazało, że wojsko interesowało się także portalami społecznościowymi. Oficerowie mieli dostęp do danych zwykłych obywateli. Za sprawą armii miało dojść do wielu akcji propagandowych. W jednej z nich, podszywając się pod lokalne władze, wydano oświadczenie o przebywających na wolności wilkach. Akcja prawdopodobnie miała na celu zatrzymanie ludzi w domach.

Celem “zmiana postaw i zachowań społeczeństwa”

Według najnowszych danych, nie ulega wątpliwości, że wojsko nielegalnie inwigilowało obywateli.

Kanadyjskie Siły Zbrojne wydały ponad milion dolarów na szkolenie funkcjonariuszy spraw publicznych w zakresie technik modyfikacji zachowania, aby pogłębić swoją agresywną strategię wojny informacyjnej z Kanadyjczykami

– zauważa Post Millennial

Śledztwo wykazało, że celem wojskowych była “zmiana postaw i zachowań społeczeństwa”. Funkcjonariusze podejmujący decyzje w sprawie nie posiadali “formalnego przeszkolenia”. Zabrakło także klarownych wyjaśnień złożonych przed przełożonymi. Inicjatywa została uznana za “błąd”, który w dodatku „podkopał zaufanie publiczne do instytucji”.

Zespoły naruszyły wymagania, nie przeprowadzając oceny ryzyka przed podjęciem działań w Internecie i zbierały informacje o obywatelach Kanady bez naszego wyraźnego polecenia

– oświadczył gen. broni. Wayne Eyre i wiceminister Jody Thomas

postmillennial.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY