Tarnów zawiesza współpracę z ukraińskim miastem. Wszystko przez promowanie banderowskiego zbrodniarza

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
zerwanie stosunków

Tarnów zawiesza współpracę z Tarnopolem, którego radni nazwali stadion miejski imieniem Romana Szuchewycza - ludobójcy wołyńskiego - poinformował poseł Konfederacji Krystian Kamiński.
  • Tarnów decyzję o zawieszeniu współpracy z ukraińskim miastem podjął podczas posiedzenia Rady Miasta w tym tygodniu.
  • Roman Szuchewycz był głównodowodzącym tzw. Ukraińskiej Powstańczej Armii, odpowiedzialnym za ludobójstwo Polaków w Małopolsce Wschodniej.
  • Decyzję o przyznaniu jego imienia stadionowi miejskiemu w Tarnopolu już w marcu potępili m.in. ambasadorowie Polski i Izraela.
  • Zobacz także: Polski Żyd i lewak odpowiada ambasadzie Izraela: “Chyba was poje*ało”

Władze Tarnopola nazwały miejski stadion imieniem ukraińskiego zbrodniarza i ludobójcy Romana Szuchewycza. Decyzję już w marcu potępili m.in. ambasadorowie Polski i Izraela. Tarnów jest kolejnym polskim miastem, które zawiesza współpracę z tym ukraińskim.

Roman Szuchewycz był głównodowodzącym tzw. Ukraińskiej Powstańczej Armii, odpowiedzialnym za ludobójstwo Polaków w Małopolsce Wschodniej. Kolaborował także z Niemcami. W 1941 roku był oficerem podporządkowanego Abwehrze batalionu Nachtigall, a w 1942 roku w szeregach niemieckiej policji pacyfikował wioski na Białorusi. Zotał zabity przez żołnierzy sowieckich.

W związku z decyzją władz Tarnopola, swoją wizytę w tym mieście odwołał polski ambasador Bartosz Cichocki. Wystosował także list do miast partnerskich Tarnopola w Polsce. Działania władz ukraińskiego miasta zdecydowanie potępił również ambasador Izraela na Ukrainie Joel Lion. Z kolei poseł Ruchu Narodowego Krystian Kamiński wystosował w tej sprawie interwencję poselską.

Zobacz także: Zamość zawiesza stosunki z Tarnopolem. Poszło o ukraińskiego zbrodniarza

Gdy dowiedziałem się, że kolejny raz na Ukrainie fetowani są zbrodniarze z szowinistycznej OUN-UPA odpowiedzialni za śmierć tysięcy Polaków na Kresach, interweniowałem u wszystkich polskich miast, które miały podpisane partnerstwa z Tarnopolem. To właśnie w tym ukraińskim mieście lokalni politycy zadecydowali, aby nazwać obiekt sportowy imieniem Romana Szuchewycza – ludobójcy wołyńskiego

– podkreślił poseł Kamiński.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY