Ostra odpowiedź na oświadczenie Izraela. Bąkiewicz: “Tu jest Polska i nie zrobicie z nas drugich Palestyńczyków”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!

Robert Bąkiewicz podczas konferencji prasowej / fot. Nicole Wójcik

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości skomentował czwartkowe oświadczenie ambasady Izraela ws. zmian w polskim Kodeksie Prawa Administracyjnego.

W czwartek późnym wieczorem ambasada Izraela w Polsce wydała oświadczenie w sprawie zmian w Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Nowelizacja prawa może doprowadzić do sytuacji, że Żydzi nie będą mogli ubiegać się o tzw. majątki bezspadkowe.

Nie będzie nam Izrael dyktował jakie ma być prawo w Polsce. Nie ma spadkobierców, nie ma spadku. Nic nie dostaniecie. Ani złotówki. Tu jest Polska i nie zrobicie z nas drugich Palestyńczyków

– napisał na Twitterze prezes Marszu Niepodległości.

Odpowiedź polskiego MSZ

Polski MSZ odpowiada Izraelowi po tym, jak w oficjalnym komunikacie dyplomacja izraelska skrytykowała przegłosowanie nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. Zgodnie z nowymi regulacjami po upływie 30 lat od wydania decyzji administracyjnej niemożliwe będzie postępowanie w celu jej zakwestionowania.

“Wczorajsze oświadczenie Ministra Spraw Zagranicznych Izraela trzeba ocenić jednoznacznie negatywnie. Jego treść nacechowana jest złą wolą, a przede wszystkim głęboką nieznajomością faktów” – napisał Paweł Jabłoński, wiceszef MSZ.

Nowelizacja prawa

Podczas czwartkowego głosowania w sprawie nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego, ustawę poparli posłowie PiS, Koalicji Polskiej, Kukiz’15 i Polski 2050, a nawet większość Lewicy. Od głosu w tej sprawie wstrzymali się niemal wszyscy posłowie KO.

Z kolei w Konfederacji nastąpił podział. Narodowcy wyrazili poparcie, zaś korwiniści albo się wstrzymali, albo nie pojawili się na głosowaniu. W śród nieobecnych był Grzegorz Braun.

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY