Wygodne życie aresztowanego opozycjonisty. Pratasiewicz korzysta na współpracy z rządem

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wygodne życie białoruskiego opozycjonisty

Raman Pratasiewcz w czasie ubiegłorocznych protestów na Białorusi / fot. Twitter

Raman Pratasiewicz wraz ze swoją partnerką spędza wygodne życie w wynajętym mieszkaniu w Mińsku. Zostali tam przeniesieni przez białoruskie władze, oczekując na dalszy rozwój śledztwa w areszcie domowym. Rodzice zatrzymanych potwierdzają doniesienia zachodnich mediów.

Raman Pratasiewicz wiedzie wygodne życie aresztowanego opozycjonisty

Kanał NEXTA informuje, że aresztowany białoruski opozycjonista Raman Pratasiewicz wiedzie stosunkowo wygodne życie w areszcie domowym. Wraz z nim ma przebywać jego partnerka Sofia Sapiega. Te rewelacje potwierdzają również za pośrednictwem BBC rodzice dziewczyny, a także współzałożyciela NEXTA. Wygodne życie jak na pilnie poszukiwanego, a obecnie zatrzymanego opozycjonisty potwierdza agencja Interfax.

Trudno mi komentować działania władz, jakie są ich cele. Może jest zaangażowany w jakąś grę polityczną. Prawnik nic nie mówi, władze nic nie mówią

– powiedział dla brytyjskiej telewizji Dimitrij Pratasiewicz, ojciec Ramana.

Z kolei portal “Wirtualna Polska” dotarł do ojczyma rosyjskiej dziewczyny. Sergiej Dudich potwierdził informacje przekazywane przez zagraniczne media. W rozmowie z dziennikarką, Tatianą Kolesnychenko, wyjawił, że wraz z żoną mogli się spotkać ze swoją córką.

Obecnie Sofia jest w areszcie domowym, ale nie w naszym domu. Najważniejsze jest, że w czwartek mieliśmy możliwość ją zobaczyć. Można powiedzieć, że jest w dobrym stanie fizycznym, a psychicznie właśnie do siebie dochodzi. Bardzo się cieszymy, że jest zdrowa 

– powiedział ojczym, aresztowanej partnerki Pratasiewicza.

Wyraził, także nadzieję na szybkie zakończenie sprawy oraz również na brak procesu sądowego z udziałem ich córki, która obecnie przebywa w areszcie domowym w wynajętym mieszkaniu w Mińsku.

Mamy nadzieję, że żadnego procesu nie będzie, a przynajmniej, że do tego czasu Sofia będzie pod domowym aresztem. Mamy nadzieję, że wszystko skończy się pomyślnie.

– dodał.

Założyciel niezależnego kanału informacyjnego NEXTA w aplikacji Telegram Raman Pratasiewicz został zatrzymany po tym, jak 23 maja reżim Alaksandra Łukaszenki porwał zarejestrowany w Polsce samolot, na pokładzie którego przebywał dziennikarz. Pilot maszyny pod pretekstem zagrożenia terrorystycznego został zmuszony do lądowania w Mińsku. Na lotnisku z samolotu wyprowadzono Pratasiewicza i jego partnerkę Sofię Sapiegę.

wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY