Najnowszy sondaż. PiS na czele, ale bez większości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sala Plenarna Sejmu RP.

Sejm RP / Fot. flickr.com

Według najnowszego sondażu obóz rządzący dysponuje niemal dziesięciopunktową przewagą nad kolejnym ugrupowaniem. Jednak to nie pozwala PiS-owi zyskać spokoju w kontekście walki o kolejną kadencję u władzy. Ewentualna koalicja środowiska Szymona Hołowni, Koalicji Obywatelskiej i Lewicy z dużymi szansami na stabilną większość.

W dniach 18-21 czerwca 2021 roku firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejną falę badania preferencji politycznych Polaków. Sondaż przewiduje, że do polskiego parlamentu weszliby przedstawiciele pięciu komitetów wyborczych.

Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 27 czerwca, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, którą poparłoby 31,2% respondentów. Na ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni zagłosowałoby 22,5% badanych. Po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy wzrosły notowania Koalicji Obywatelskiej, którą wybrałoby 17,4% ankietowanych.  W parlamencie znalazłaby się jeszcze Lewica, na którą swój głos oddałoby 7,0% Polaków oraz Konfederacja, ciesząca się poparciem 6,1% respondentów. Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. Sondaż daje jedynie 3,1% poparcia dla PSL, a jeszcze mniej, bo 2% dla Kukiz’15. Niespełna 10% badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 66%.

Zobacz także: Ostra odpowiedź na oświadczenie Izraela. Bąkiewicz: “Tu jest Polska i nie zrobicie z nas drugich Palestyńczyków”

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 18-21.06.2021, na ogólnopolskiej próbie 1048 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY