Konfederacja stanowczo w sprawie Izraela: To jest bandytyzm polityczny

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Winnicki

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego / fot. zasoby fotograficzne medianarodowe.com

Liderzy Konfederacji zabrali głos w sprawie słów szefa MSZ Izraela, Jaira Lapida, oraz izraelskiej ambasady, którzy skrytykowali głosowanie nad ustawą reprywatyzacyjną. Sam Lapid w swojej wypowiedzi dał jednoznacznie do zrozumienia, że Polska odpowiada za Holokaust. Zdaniem Roberta Winnickiego z Konfederacji jest to bandytyzm polityczny, a cała sprawa powinna być poważnie potraktowana przez polski rząd. Konfederacji nie wykluczają nawet zerwanie lub zamrożenie stosunków dyplomatycznym z Izraelem.

To czego dopuściły się władze izraelskie, szef MSZ Izraela i ambasada Izraela, są brutalnymi atakami politycznymi na Polskę. To jest bandytyzm polityczny! 

– powiedział stanowczo poseł Robert Winnicki.

To kłamstwo regularnie szerzone musi spotkać się ze zdecydowaną reakcją władz polskich. Zarówno ambasada Izraela, jak i szef MSZ Izraela, muszą odszczekać to, co na Polskę napluli. W innym wypadku ambasador Izraela powinien zostać uznany za persona non grata w Polsce, a stosunki z Izraelem powinny być co najmniej zamrożone, jeśli nie zerwane.  

– podkreślił.

Poseł Konfederacji przypomniał także kilka faktów historycznych na temat stosunku Polaków do Żydów: 

Przez setki lat Polska była najbardziej gościnnym na świecie miejscem dla Żydów. W czasie II wojny światowej Polacy ponieśli ogromny wysiłek ratując Żydów. Dziesiątki tysięcy Polaków zostało zamordowanych przez niemieckich nazistów ze względu na to, że ratowali swoich żydowskich sąsiadów.

Winnicki przypomniał również, że Polacy są najbardziej uhonorowanym narodem w instytucie Jad Waszem drzewkami “Sprawiedliwy wśród narodów świata”. – Polska była państwem bohaterskim, dbającym o swoich żydowskich obywateli – wskazał.  

Zobacz także: Ostra odpowiedź na oświadczenie Izraela. Bąkiewicz: “Tu jest Polska i nie zrobicie z nas drugich Palestyńczyków”

Winnicki zapytany o głosowanie nad ustawą reprywatyzacyjną powiedział: 

Wczorajsze głosowanie i wczorajsza ustawa nie zamyka niestety sprawy roszczeń majątkowych środowisk żydowskich. Tę sprawę może zamknąć jednoznaczna deklaracja prawna i polityczna, która jest w ustawie obywatelskiej (Stop 447), wspieranej od początku przez Konfederację. Ta ustawa leży cały czas w zamrażalce w komisji.  

Link do całości konferencji.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY