Wojna w Agorze. „Gazeta Wyborcza” wznieca bunt. Michnik chce resetu, a Ordo Iuris proponuje pomoc prawną

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Facebook

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris pomoże Gazecie Wyborczej w walce z dyskryminacją? Mecenas Jerzy Kwaśniewski prześmiewczo komentuje konflikt wewnątrz koncernu medialnego.
  • Konflikt między „Gazetą Wyborczą” a Agorą nabiera rumieńców. Głównym przedmiotem sporu jest konflikt opinii w sprawie łączenia redakcji “GW” z jej serwisem internetowym oraz portalem gazeta.pl.
  • Pomoc w rozwiązaniu konfliktu i zażegnaniu zagrożenia dyskryminacją zaoferował mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris.
  • Kwaśniewski w swojej wypowiedzi nie kryje ironii, używając broni w postaci walki z dyskryminacją przeciwko jej głównym autorom.
  • Zobacz także: Atak hakerski USA na Iran? Główne kanały zablokowane

Spór pomiędzy „Gazetą Wyborczą” i Agorą rozwija się coraz prężniej. Główną przyczyną sporu jest różnica zdań zarządu gazety z przedstawicielstwem Agory w sprawie połączenia redakcji „GW”, serwisu wyborcza.pl i portalu gazeta.pl. Wyborcza nie zgadza się z koncepcją swojego wydawcy, którym od 1989 roku jest Agora. Decyzję podjętą przez zarząd Agory odczytują „jako niszczenie wartości i marki biznesowej ‘Gazety Wyborczej’ oraz jako poważne zagrożenie ‘orlenizacją’”.

Na to nie ma naszej zgody. Wzywamy zarząd do wycofania się z takich planów. Jeśli jednak zarząd postanowi przeprowadzić połączenie wbrew naszemu stanowisku, sprzeciwimy się temu kategorycznie i publicznie. Zastosujemy wszelkie dostępne środki w obronie „Gazety Wyborczej”, filaru polskiej demokracji

– można przeczytać w mailu do pracowników „Gazety”.

Prezes Ordo Iuris komentuje spór między Wyborczą a Agorą

Jak się okazało, redakcja „Gazety Wyborczej” może liczyć na pomoc ze strony Ordo Iuris. Mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu, zaoferował za pośrednictwem Twittera pomoc prawną w dziedzinie zwalczania dyskryminacji ze względu na wiek i wykluczenie cyfrowe. Jest to jasny i czytelny sposób na wyśmianie sympatyzującej z lewą stroną polskiej sceny politycznej gazety.

Agora: Królestwo wewnętrznie skłócone? Jeżeli działania mają charakter niedopuszczalnej dyskryminacji ze względu na wiek i wykluczenie cyfrowe, możemy rozważyć udzielnie pomocy prawnej

– napisał mec. Kwaśniewski.

Pytanie zadawane przez wszystkich brzmi: czy Michnik przyjmie ofertę pomocy od środowiska, które przez lata opluwał na łamach swojej gazety? Kwaśniewski w swojej wypowiedzi nie kryje ironii, używając broni w postaci walki z dyskryminacją przeciwko jej głównym autorom. Ordo Iuris jest jednym z najbardziej skutecznych Instytutów prawniczych w Polsce i z pewnością rozwiązałby spór między Wyborczą a Agorą. Wątpliwym jest jednak fakt, czy silnie zideologizowany dziennik zasięgnie porad prawnych w tak znienawidzonym przez siebie środowisku prawniczym.

wpolityce.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY