Konfederacja za odwołaniem Sasina, Dworczyka, Kamińskiego i Terleckiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Robert Winnicki

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego / fot. zasoby fotograficzne medianarodowe.com

Koło Poselskiego Konfederacja popiera wotum nieufności wobec trzech ministrów: Jacka Sasina, Michała Dworczyka i Mariusza Kamińskiego, oraz wniosek o odwołanie wicemarszałka Sejmu, Ryszarda Terleckiego. Zdaniem polityków tej partii, cała grupa już dawno powinna stracić stanowiska, nie tylko z powodów, które przedstawione są we wnioskach opozycji.
  • Zdaniem Konfederacji cały rząd powinien podać się do dymisji.
  • Konfederacja zarzuciła wicemarszałkowi Terleckiemu chamstwo, butę i arogancję.
  • Poseł Artur Dziambor ocenił, że wielu członków rządu „powinno siedzieć””.
  • Zobacz także: Trwa 33. posiedzenie Sejmu RP. Oglądaj transmisję na żywo

Konfederacja krytycznie odniosła się m.in. do kwestii lockdownu.

Od ponad roku trwa nielegalny lockdown. Trwa wyżywanie się państwa na przedsiębiorcach, ograniczanie naszych praw obywatelskich i zmuszanie obywateli do tego, żeby np. wszędzie nosili maseczki, zakazywanie chodzenia na zakupy, siłownie, zamknięcie szkół i przede wszystkim całkowity paraliż systemu ochrony zdrowia, spowodowany decyzjami politycznymi. (…) Jesteśmy w sytuacji, w której rząd PiS będzie się musiał spotkać z wieloma tego typu sytuacjami, ponieważ gremialnie uznajemy, że ten rząd po prostu powinien podać się do dymisji.

– powiedział poseł Artur Dziambor.

Poseł Dziambor ocenił też działalność wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego.

Wielokrotnie popełniał mnóstwo błędów, które widać było podczas obrad. Bardzo często zachowywał się z ogromną dozą chamstwa, buty, arogancji wobec posłów. Jest to jedyny marszałek, któremu każdemu posłowi opozycji wyłącza mikrofon, podczas gdy swoim pozwala bez problemu się wypowiadać. Bardzo często dopuszczał do tego, by posłowie i ministrowie PiS wypowiadali się w wolny sposób.

– stwierdził.

Konfederacja: Wiele argumentów za odwołaniem Sasina, Dworczyka, Kamińskiego i Terleckiego

Dziambor skomentował także wniosek o wotum nieufności wobec Jacka Sasina. Jest ono umotywowane zeszłorocznymi wyborami kopertowymi, ale według Konfederacji argumentów za odwołaniem Ministra Aktywów Państwowych jest więcej – Żeby chociaż wspomnieć Turów, który jest cały czas problemem nierozwiązanym. – politycy Konfederacji wypominają również od długiego czasu Jackowi Sasinowi sprawę elektrowni w Ostrołęce, w sprawie której wicepremier wypowiadał się bardzo stanowczo, że inwestycja powstanie. Dzisiaj wszyscy obserwujemy jej rozbiórkę.

Poseł Konrad Berkowicz zabrał głos w sprawie dymisji ministra Michała Dworczyka:

Artur Dziambor przytoczył słowa marszałka Terleckiego, że opozycja powinna siedzieć cicho. Ja uważam, że wielu członków rządu powinno po prostu siedzieć i do tych członków rządu zalicza się minister Dworczyk, obecnie znany jako bohater afery mailowej.

– tym samym Berkowicz odniósł się do maili szefa KPRM, które wysyłał do premiera oraz członków rządu ze swojej prywatnej, niezabezpieczonej skrzynki.

Ta lekkomyślność, ta niekompetencja ministra Dworczyka, to nie jest przygodna sprawa, to jest rzecz immanentna, która objawiła się już wcześniej. Przypomnijmy, że minister Dworczyk wraz z premiera Morawieckim i ministrami Niedzielskim oraz Szumowskim, odpowiadają za wprowadzenie w Polsce lockdownu, który nie tylko zniszczył tysiące polskich firm, ale przede wszystkim doprowadził do katastrofy w systemie ochrony zdrowia, która skutkowała rekordową liczbą nadmiarowych zgonów. Minister Dworczyk ma krew na rękach i powinien siedzieć.

– poseł dodał bardzo wyraźnie.

W temacie Mariusza Kamińskiego wypowiedział się poseł Krzysztof Tuduj:

Być może łączenie odpowiedzialnych funkcji, czyli Ministra Spraw Wewnętrznych i Koordynatora Służb Specjalnych tak męczą pana ministra, że dochodzi do sytuacji takich, z jakimi nie powinniśmy mieć do czynienia w państwie prawa. Mamy współudział w organizacji wyborów kopertowych, który został dokonany z naruszaniem obowiązujących przepisów bez podstawy prawnej. Ktoś kto odpowiada za ściganie, za to, żeby był zachowywany porządek, bierze udział w takim procederze, jakim jest organizacja wyborów, które nie powinny być miejsca. Może to zmęczenie ministra jest też związane, że słucha za dużo podsłuchów. 

– powiedział.

Zobacz także: Wojna w Agorze. Gazeta Wyborcza wznieca bunt. Michnik chce resetu, a Ordo Iuris proponuje pomoc prawną

Tym samym Tuduj odniósł się do danych, które przedstawił sejmowi Zbigniew Ziobro. Według nich w lockdownowym roku 2020 służby założyły obywatelom aż o 12% więcej podsłuchów! Przez ostatnie 10 lat więcej wniosków o kontrolę operacyjną było tylko w 2017 roku. Również w minionym roku kontroli operacyjnej podlegało ponad 6,5 tys. osób. Rok wcześniej było to nieco ponad 5,8 tys.

Link do całości konferencji.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY