Bodakowski: Jacek Międlar o rachunkach krzywd, których obca dłoń nie przekreśli – “Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach” [RECENZJA]

recenzja
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
"Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach" Jacek Międlar

"Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach" Jacek Międlar / "Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach" Jacek Międlar

Parafrazując wiersz „Bagnet na broń” Władysława Broniewskiego można powiedzieć, że „są w ojczyźnie rachunki krzywd, i żydowska dłoń ich nie przekreśli”. Te stanowiące współczesne tabu krzywdy, zbrodnie Żydów na Polakach, przypominał w swojej książce "Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach" Jacek Międlar – dziennikarz znienawidzony przez lewicę, pseud liberałów, filosemitów i Żydów, oraz z podejrzliwością traktowany na prawicy z racji tego, że jako realnie (a nie sakramentalnie) były ksiądz ma rodzinę i nietypowo łączy krytykę Żydów z niebyt tradycjonalistycznym podejściem do katolicyzmu.

Nowa książka Jacka Międlara to opus magnum wiedzy o stosunku Żydów do Polaków

“Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach” Jacka Międlara to praca z ogromną ilością niezwykle ciekawych i ważnych dla naszej historii cytatów, mnóstwem informacji — co sprawiło, że z racji na robienie notatek z lektury, jej przeczytanie zabiera trochę czasu. Choć tematyką żydowską interesuje się od lat i większość spraw poruszonych przez Międlara jest mi znana, to i tak na kartach pracy kilka informacji było dla mnie nowych.

Książkę Jacka Międlara powinni przeczytać wszyscy chcący poznać stosunek Żydów do Polaków na przestrzeni wieków oraz ci, którzy mają już wiedzę na ten temat, by przypomnieć sobie tematykę żydowską z innych lektur, która z czasem blaknie w naszej pamięci. Warto by było też, by prace Międlara przeczytali sobie filosemici i przedstawiciele lewicy, by poznać argumenty swoich przeciwników ideowych – zapewne jednak tego nie zrobią, bo lewica jest przeciwna wolności słowa, debacie, i chce ordynarnie narzucić swoje zabobony wszystkim, prześladując każdego, kto ma inne zdanie niż lewicowcy.

Czytaj także: Przyczajony anus, tęczowy szok – refleksje po tegorocznej gej paradzie

Zaczęło się od żydowskich handlarzy słowiańskimi niewolnikami

W pierwszych rozdziałach swojej pracy Międlar przypomniał niechlubne karty żydowskiej obecności na ziemiach polskich; żydowskich handlarzy niewolnikami w początkach polskiej państwowości, przywileje nadawane Żydów kosztem polskich chłopów w Pierwszej Rzeczpospolitej, okradanie polskiego skarbu przez żydowski samorząd przez wieki z podatków zbieranych dla państwa od Żydów, wykorzystanie przez Żydów lichwy i rozpijania polskich chłopów do zaboru ich majątków.

Autor pracy “Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach” na kartach swojej książki przypomniał krytyczne opinie pod adresem Żydów autorstwa: Adama Mickiewicza, Stanisława Staszica, Ignacego Kraszewskiego, Teodora Jeske Choińskiego, Bolesława Prusa — świadczące o realizmie tych naszych wielkich rodaków.

Żydów krytykował też Wincenty Witos

Międlar na kartach swojej pracy przytoczył też liczne krytyczne wobec Żydów opinie: Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa, świętego Maksymiliana Kolbe, księdza Stanisława Trzeciaka. Opisał antypolską działalność Żydów na ziemiach polskich i na całym świecie w okresie odzyskiwania niepodległości oraz dwudziestolecia międzywojennego.

Autor pracy “Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach” opisał też zaangażowanie Żydów w międzywojennej Polsce w: antypolskie działania komunistów, handel Polkami ze wsi sprzedawanymi do burdeli, szerzenie pornografii, szkalowanie Romana Dmowskiego, ekonomiczny wyzysk polskich mieszkańców wsi.

Na kartach pracy “Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach” czytelnicy znajdą informacje o: rasistowskim przesłaniu Talmudu kształtującego tożsamość kulturową Żydów, krytycznych wobec Żydów i masonerii artykułach na łamach prasy katolickiej w II RP, szkodliwej działalności masonerii, niszczeniu przez sojusz komunistów, masonów i Żydów kulturowych fundamentów zachodniej cywilizacji, dominacji ekonomicznej i politycznej Żydów w II RP mającej cechy apartheidu (w którym to Żydzi grali role uprzywilejowanej mniejszości, a Polacy grali rolę dyskryminowanej, zmarginalizowanej, i skazanej na życie w nędzy większości).

Żydokomuna

“Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach” to też opis zaangażowania się Żydów w ruch komunistyczny począwszy od rewolucji 1905 roku, przez marksizm, socjalizm, komunizm, kolaborację Żydów z sowietami podczas II wojny światowej, współodpowiedzialność Żydów za komunistyczne zbrodnie Rosjan na narodzie polskim, kolaborację Żydów z niemieckimi nazistami. Międlar w swe pracy opisał nadreprezentację Żydów w sowieckiej i polskojęzycznej komunistycznej bezpiece/ Jacek Międlar opisał też dzisiejsze wsparcie żydowskiej finansjery dla wszelkich komunistycznych ekstremistów (czy to spod znaku czarnych rasistów z BLM czy antyfaszystów). Jacek Międlar opisał też podporządkowanie amerykańskiego przemysłu medialnego i rozrywkowego interesom żydowskim przed II wojną światową i współcześnie. Tematem pracy Jacka Międlara jest też straszak antysemityzmu używany przez Żydów do prześladowania krytyków żydowskiego uprzywilejowania.

Antypolonizm Żydów dzisiaj

Czytelnicy książki “Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach” znajdą na jej kartach też historię powstania Izraela, polskiej pomocy dla Żydów eksterminowanych przez Niemców, współczesnej żydowskiej i antypolskiej propagandzie w programach nauczania narzuconych amerykańskim szkołom przez władze USA, pro komunistycznej propagandzie polskojęzycznych lewicowców, prześladowanie księdza profesora Guza za prawdę o żydowskich mordach rytualnych,

Na kartach swojej pracy Jacek Międlar przypomniał też o współczesnej antypolskiej działalności Żydów – sprzeciwie wobec ekshumacji w Jedwabnem czy Wiźnie, która ma na celu podtrzymanie żydowskich kłamstw o polskiej odpowiedzialności za zbrodnie dokonane przez Niemców. Celem takiej żydowskiej antypolskiej działalności jest to, by istniało zaplecze propagandowe dla żydowskich bezpodstawnych roszczeń finansowych wobec Polskich i Polaków, kłamliwie oskarżanych o mordowanie Żydów w celu zagarnięcia ich mienia. Jacek Międlar opisał też wycieczki młodych Żydów do Polski, które mają na celu kształtowanie w nich rasistowskiej nienawiści do Polaków i wszelkich nie Żydów.

W swojej pracy Jacek Międlar przypomniał o antypolskich książkach Jana Tomasza Grossa i Jana Grabowskiego. Suplementem do książki “Polska w cieniu żydostwa. Wielcy Polacy o Żydach” jest praca Stanisława Staszica (patrona siedziby Polskiej Akademii Nauk) „O przyczynach szkodliwości Żydów”. Prace Jacka Międlara warto kupić dla siebie i bliskich, zanim książki o historii Polski zostaną zakazane przez lewicę – tym bardziej że lewica od dawna non stop prześladuje, niczym cenzura w PRL czy naziści w Niemczech palących książki, autorów prac sprzecznych z lewicowymi zabobonami.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY