Amerykańska ambasada promuje LGBT. Winnicki i Bąkiewicz ostro odpowiadają: “Won do siebie”

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!

Bix Aliu ambasador USA w Polsce / fot. screen/YT

Jeden z liderów Konfederacji w Sejmie w ostry sposób skomentował ostatnie wpisy w mediach społecznościowych amerykańskiego chargé d’affaires Bixa Aliu na temat sytuacji osób LGBT w Polsce.
  • We wtorek na Twitterze pojawił się kontrowersyjny wpis amerykańskiego chargé d’affaires Bixa Aliu na temat sytuacji osób LGBT w Polsce.
  • Wpis Aliu zawiera odniesienie do tzw. “Miesiąca dumy”, w którym w sposób szczególny promowane są środowiska LGBT.
  • Notkę amerykańskiego dyplomaty w sposób zdecydowany skomentował za pośrednictwem mediów społecznościowych poseł Robert Winnicki.
  • Zobacz także: Stadion w kolorach LGBT na mecz z Węgrami? UEFA podjęła decyzję. Nie wszystkim się spodoba

We wtorek na Twitterze pojawił się wpis Bixa Aliu, w którym stawia on kontrowersyjną tezę, że Polska oraz kilka innych państw tracą finansowo na braku poparcia dla środowisk LGBT. Amerykańska ambasada promuje LGBT coraz jaśniejszym przekazem.

“Według raportu Open For Business brak inkluzywności wobec środowisk LGBTQI+ kosztuje Polskę, Węgry, Rumunię i Ukrainę ponad 8.6 miliarda dolarów rocznie. Ochrona praw człowieka LGBTQI+ oznacza także większy dobrobyt dla wszystkich” – napisał we wtorek Bix Aliu.

Wpis Aliu zawiera odniesienie do tzw. “Miesiąca dumy”, w którym w sposób szczególny promowane są środowiska LGBT. Dodał także odnośnik do raportu Open For Business. Jest to stowarzyszenie globalnych przedsiębiorstw działających na rzecz praw mniejszości seksualnych. Dokument zatytułowano: “Argumenty ekonomiczne przemawiające za inkluzją osób LGBT+ w Europie Środkowo-Wschodniej Węgry, Polska, Rumunia i Ukraina”.

Poseł Robert Winnicki zareagował na słowa amerykańskiego urzędnika

Na wpis amerykańskiego dyplomaty w sposób zdecydowany zareagował za pośrednictwem mediów społecznościowych poseł Robert Winnicki.

“Przez tydzień amb. USA napisał 8 postów, z czego trzy stanowią nachalną propagandę LGBT, a jeden jest o… niewolnictwie” – stwierdził prezes Ruchu Narodowego.

Według niego Bix Aliu potwierdza tezę, że nowa lewica widzi człowieka głównie w perspektywie między kolanami a pępkiem.

“USA słabną bo, wybrały ideolo zamiast pragmatyki” – dodał Winnicki.

Wpis Roberta Winnickiego wywołał falę komentarzy internautów. W dużej części przychylnych posłowi Konfederacji.

Amerykańska ambasada promuje LGBT na ulicach Warszawy

Warto dodać, że sam Bix Aliu wziął udział w sobotniej Paradzie Równości w Warszawie. Marsz organizowany przez środowiska LGBT objął swoim patronatem prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Amerykański dyplomata zaznaczył swój udział w tym wydarzeniu również za pośrednictwem Twittera.

Do słów krytyki skierowanej pod adresem amerykańskiego dyplomaty dołączył również prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Robert Bąkiewicz.

Warto zaznaczyć, że ambasada amerykańska w Warszawie od lat angażowała się w udział w Paradach Równości. Dodatkowo brała udział w propagowaniu tej ideologii m.in. za pomocą wywieszania tęczowych flag na fasadach budynków ambasady USA w Polsce.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY