Media piszą, że Polska walczy z pandemią. Liczba zakażeń i zmarłych mówi wszystko

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

Pandemia kłamstw? / Fot. pxhere.com

Od miesięcy Polacy straszeni są przez polityków oraz media głównego nurtu III falą zachorowań na koronawirusa. Wciąż utrzymane są niektóre obostrzenia sanitarne, a upadła gospodarka z trudem wraca do działania po przerwie spowodowanej lockdownem. Przerażająca miejscami narracja dotycząca mniemanej pandemii traci swój wpływ po spojrzeniu na bieżącą liczbę zakażeń oraz zgonów w Polsce.
  • Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w poniedziałek 21 czerwca odnotowano 73 nowe przypadki zakażenia COVID-19 w Polsce.
  • W szpitalach przebywa obecnie 1460 chorych z COVID-19, a 242 z nich podłączonych jest do respiratorów.
  • Propaganda strachu prowadzona przez polityków oraz media głównego nurtu staje się kłamstwem w kontakcie z danymi Ministerstwa Zdrowia.
  • Zobacz także: USA: Karambol w Alabamie! Śmiertelny wypadek wstrząsnął Ameryką

Jak więc Polska walczy z pandemią? Według najnowszych danych pochodzących z Ministerstwa Zdrowia, w poniedziałek 21 czerwca odnotowano 73 nowe przypadki zakażenia COVID-19 w Polsce. Informacja podana przez resort zdrowia na Twitterze uwzględnia szczegółowe rozmieszczenie nowych przypadków. W szpitalach przebywa obecnie 1460 chorych z COVID-19, a 242 z nich podłączonych jest do respiratorów.

Resort poinformował, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowanych jest 11 385 łóżek i 1 191 respiratorów.

Ministerstwo przekazało ponadto, że na kwarantannie przebywa 63 678 osób. Resort podał, że wyzdrowiało dotąd 2 650 648 zakażonych.

“Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarła 1 osoba. Liczba zakażonych koronawirusem 2 878 840/74 829 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)”

– podaje na Twitterze resort zdrowia.

Polska walczy z pandemią?

Dane zaprezentowane przez resort zdrowia jednoznacznie przekreślają dorobek propagandy strachu, którą karmieni są Polacy od ponad roku za pośrednictwem reżimowych mediów oraz konferencji prasowych członków rządu. Liczby przytoczone w dzisiejszym raporcie stanowią jeden z najniższych, jeśli nie rekordowo niski poziom zachorowalności na koronawirusa w naszym kraju. Mimo tego, Polakom nadal wmawia się puste (jak widać) frazesy o niebezpieczeństwie oraz tragicznych skutkach „pandemii” wywołanej rozprzestrzenianiem się patogenu SARS CoV-2.

W świetle danych, którymi dysponuje Ministerstwo Zdrowia widać wyraźnie, że zagrożenie COVID-19 jest właściwie niezauważalne biorąc pod uwagę liczbę odnotowywanych w Polsce zgonów. Według najświeższych danych Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce w maju 2021, powodu różnych przyczyn umierało dziennie około 1303 osób. Jeśli porównamy tę liczbę z dziennymi zgonami spowodowanymi COVID-19 zobaczymy, że żadnej pandemii nie ma.

wpolityce.pl, stat.gov.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY