USA: Karambol w Alabamie! Śmiertelny wypadek wstrząsnął Ameryką

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Wypadek samochodowy

Karambol w Alabamie, 10 osób nie żyje / Fot. pixabay

W sobotnim wypadku na drodze międzystanowej w Butler County w stanie Alabama zginęło dziesięć osób. W katastrofie zderzyło się 18 pojazdów. Karambol w Alabamie pochłonął życie dziewięciorga dzieci i jednej osoby dorosłej.
  • Stacja CNN informuje o zderzeniu na autostradzie I-65 w stanie Alabama. Z powodu ciężkich warunków pogodowych doszło do karambolu, w którym zginęło dziesięć osób. Najmłodsza ofiara wypadku miała 9 miesięcy.
  • Ofiarami jest dziewięcioro dzieci oraz jedna osoba dorosła. W wypadku zderzyło się łącznie 18 samochodów.
  • Śledczy wezwali wszystkich, którzy mogą mieć zdjęcia lub filmy z wypadku, o przesłanie ich organom ścigania.
  • Zobacz także: Najnowszy sondaż. Konfederacja pnie się w górę, Platfoma tonie, PiS na czele

Jak podaje stacja CNN, do zdarzenia doszło w sobotę na autostradzie l-65 w hrabstwie Butler w stanie Alabama. Rejon nawiedzały wówczas silne, tropikalne burze. Burza tropikalna znana jako Claudette spowodowała w sobotę rzęsisty deszcz. Według świadków zdarzenia, w momencie wypadku nie padało, ale na drodze było jeszcze dużo wody. Karambol w Alabamie wstrząsnął Ameryką.

Karambol w Alabamie spowodował śmierć dziesięciu osób

W wypadku wziął udział bus, który wiózł dzieci. Pojazd przewoził dziewczęta z domu opieki Girls Ranch w hrabstwie Tallapoosa. Ośrodek pomaga zaniedbanym lub będącym ofiarami wykorzystywania dzieciom w wieku szkolnym. Tego dnia dziewczęta wracały z wycieczki. W innym pojeździe jechał ojciec wraz ze swoją 9-miesięczną córeczką. Karambol w Alabamie spowodował śmierć dziewięciorga dzieci i jednej osoby dorosłej. Kierowca samochodu, 29-letni ojciec niemowlęcia, zmarł na miejscu wypadku. Dziewczynkę, która była prawidłowo umieszczona w foteliku, przetransportowano do szpitala. Dziecko zmarło w szpitalu. Najmłodsza ofiara wypadku miała 9 miesięcy.

Świadkom będących na miejscu katastrofy udało się wyciągnąć z płonącego pojazdu kierowcę. Jednak ratownicy nie byli w stanie dotrzeć do dziewczynek na czas. Udało się uratować także dyrektorkę placówki. Amerykańska telewizja informuje, ze wśród ofiar były dzieci dyrektorki rancza, która sama obecnie jest hospitalizowana w ciężkim stanie.

“Nigdy w całym moim życiu nie widziałem takiej tragedii, ani nie słyszałem o takiej tragedii. (…) Wciąż próbuję pojąć to, co się tutaj stało, wiem tylko, że Bóg prowadzi mnie w kierunku, aby nadal próbować pomóc tym dziewczynom, które przeżyły i być tutaj z nimi. Smith poprosił lokalną społeczność o wsparcie i modlitwę.”

– powiedział Michael Smith, dyrektor generalny domów opieki Sheriffs Youth Ranches w Alabamie.

Śledczy zajmujący się tą sprawą wezwali wszystkich, którzy mogą mieć zdjęcia lub filmy z wypadku, o przesłanie ich organom ścigania.

polsatnews.pl, rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY