Minister edukacji “nie ma wątpliwości”: Tylko szczepionkami można uratować przyszły rok szkolny!

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dziewczynka w wieku szkolnym

Dziewczynka w wieku szkolnym / fot. theconversation.com

Przemysław Czarnek, minister edukacji, przekonywał w "Sygnałach Dnia" iż tylko szczepionkami można uratować przyszły rok szkolny.

Minister edukacji, Przemysław Czarnek stwierdził, że przyszły rok szkolny można będzie rozpocząć w pełni stacjonarnie. Aktualnie bowiem, nic nie stoi na przeszkodzie “powrotowi do szkoły”. Czarnek przedstawił wizję najbliższej przyszłości wyjątkowo optymistycznie. Podkreślił jednak, że tylko szczepionkami można uratować przyszły rok szkolny.

Nic nie wskazuje na to, żebyśmy byli zaskoczeniu wariantem Delta

– stwierdził Czarnek

Tylko szczepionkami można uratować rok szkolny

Indyjska mutacja koronawirusa budzi aktualnie największy niepokój. Przyczyniła się ona do gwałtownego wzrostu zakażeń na Wyspach Brytyjskich. Zdaniem naukowców, wariant Delta ma nawet 5-krotnie wyższy odsetek pozytywnych testów na COVID-19 w grupie dzieci w wieku 5-12 lat. Niektóre prognozy wskazują, że to nowa mutacja będzie odpowiedzialna za czwartą falę pandemii. Minister Czarnek jest jednak przekonany, że da się jej skutecznie zapobiec. Polityk “nie ma wątpliwości”, że to właśnie szczepionkami można uratować przyszły rok szkolny.

Nie ma cienia wątpliwości, że im więcej będzie szczepień, tym mniejsze prawdopodobieństwo zagrożeń od września

– przekonywał minister

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY