Darmowe śledzie dla zaszczepionych! Holandia zachęca do szczepień

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepionka na COVID-19

Szczepionka przeciw COVID-19 / Fot. pixabay

Przychodnie publiczne w Holandii zachęcają do szczepień zapraszając na koncerty oraz na darmową degustację śledzi. Jest to kolejna akcja mająca na celu zwiększenie liczby osób zaszczepionych wśród Holendrów.
  • Proces szczepienia Holendrów znacznie przyśpieszył. Mimo to władze postanowiły zachęcić niezdecydowanych obywateli kolejnymi metodami.
  • Na północy kraju, w Ijmuiden każdy zaszczepiony mógł wziąć udział w darmowej degustacji śledzi. W Utrechcie natomiast został zorganizowany koncert w punkcie szczepień.
  • Minister zdrowia Hugo de Jonge ostrzegał przed jesienną falą zachorowań. Podkreślił, że jednym z czynników, które mogą spowodować ponowne wprowadzenie obostrzeń, są osoby niezaszczepione. Dlatego, jego zdaniem należy zachęcać do szczepień wszelkimi metodami.
  • W Holandii zaszczepione jest już 87 proc. społeczeństwa.
  • Zobacz także: Trwa walka o jawność życia publicznego! Instytut Ordo Iuris pozywa Agorę

Mimo tego, że proces szczepień w Holandii znacznie przyśpieszył, to władze obmyślają kolejne sposoby zachęty niezdecydowanych. Sięgają do coraz bardziej wyszukanych metod zaproszenia do punktów szczepień mieszkańców Niderlandów. Holandia zachęca do szczepień, a wśród nagród są darmowe koncerty oraz degustacja śledzi.

W liście do parlamentarzystów minister zdrowia Holandii, Hugo de Jonge ostrzegał przed jesienną falą zachorowań. Podkreślił, że jednym z czynników, które mogą spowodować ponowne wprowadzenie obostrzeń, są osoby niezaszczepione, które “będą stanowiły zagrożenie”. Swoją retorykę uzupełnia wezwanie, że należy zachęcać do przyjęcia szczepionki jak najwięcej osób.

“GGD i władze lokalne znają najlepiej charakterystykę swojego regionu, mają także ogromny potencjał organizacyjny, aby podjąć takie działania”

– napisał minister zdrowia.

Holandia zachęca do szczepień darmowym śledziem i koncertami

Jak informuje portal NOS w Ijmuiden na północy kraju, każdy zaszczepiony mógł otrzymać darmowego śledzia.

Rzecznik GGD w Amsterdamie powiedział portalowi, że proces szczepienia powinien być jak najbardziej przyjemny i dlatego “pracujemy nad przygotowaniem specjalnego podkładu muzycznego dla naszych wszystkich lokalizacji”. Rady te zostały zastosowane w Utrechcie.

NOS informuje, że niedawno przychodnie w Utrechcie zorganizowały koncert w poczekalni miejsca szczepień, gdzie zaszczepieni pozostawali 15 minut po otrzymaniu preparatu.

W tej chwili zaszczepionych w Holandii jest rekordowe 87 proc. społeczeństwa. Według portalu Our World in Data, zaszczepione jest już niemal 10 proc. populacji świata.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY