Parada Równości przejdzie w Warszawie. Nadal za mało promocji LGBT?

Dodano   0  
  Loading
Parada równości Warszawa

Parada Równości. / Fot. flickr.com

W sobotę 19 czerwca ulicami stolicy Polski przejdzie Parada Równości. Przemarsz osób wspierających dewiacje seksualne rozpocznie się o godzinie 15:00. Wydarzenie rozpocząć się ma pod Pałacem Kultury i Nauki.
  • Uczestnicy parady spotkać się mają o godzinie 14:00 przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.
  • Przemarsz wyruszy o godzinie 15:00 i przejdzie ulicami: Marszałkowską przez pl. Konstytucji, następnie Waryńskiego i Batorego do skrzyżowania z Al. Niepodległości.
  • Prezydent Warszawy udzielił oficjalnego patronatu temu wydarzeniu.
  • Spodziewane są utrudnienia w organizacji ruchu w stolicy.
  • Zobacz także: Aborcja na kurczakach w Niemczech zakazana. Kiedy nadejdzie czas na ludzi?

Uczestnicy parady zmawiają się na godzinę 14 przed Pałacem Kultury i Nauki. Przemarsz ma wyruszyć o 15:00. Parada przejdzie ulicami: Marszałkowską przez pl. Konstytucji, następnie Waryńskiego i Batorego do skrzyżowania z Al. Niepodległości. W godzinach 15-18 na Placu Defilad będzie trwał koncert. Parada Równości po raz dwudziesty odbędzie się w Warszawie.

“Zapraszamy na największe w Polsce święto równości! Po raz kolejny przejdziemy ulicami Warszawy, by szerzyć idee wolności, równości i tolerancji”

– piszą organizatorzy Parady Równości w wydarzeniu na Facebooku.

Organizatorzy imprezy przypominają o przygotowaniu się na trudne warunki pogodowe w stolicy. Tego dnia spodziewany jest upał powyżej 30 stopni. Uczestnicy zgromadzenia proszeni są o zabranie ze sobą maseczek, których będą musieli używać w sytuacji, gdy nie będą w stanie zachować bezpiecznej odległości.

Trzaskowski popiera przemarsz sodomitów

Paradę Równości wsparł swoim patronatem prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, który przekonuje, że Warszawa jest otwarta na wszystkich.

“Warszawa dla wszystkich. To proste zdanie, które jest wizytówką naszego miasta – każdy bez względu na swoje pochodzenie, przekonania, poglądy znajdzie tu dla siebie miejsce i może liczyć na wsparcie. Nie godzimy się na przemoc, stygmatyzację i dyskryminację”

– mówił.

W tym miejscu warto zastanowić się, czy prezydent Warszawy równie ochoczo wspierał będzie zbliżający się Marsz Powstania Warszawskiego lub Marsz Niepodległości.

Reakcje w mediach społecznościowych

Parada wywołała jak zawsze burzę mieszanych odczuć w mediach społecznościowych.

Parada równości spowoduje utrudnienia w organizacji ruchu w Warszawie

W związku z Paradą Równości w Warszawie planowane są zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej. Urząd m. st. Warszawy zapowiada, że mogą nastąpić czasowe wstrzymania ruchu samochodów, a autobusy będą kierowane na najbliższe trasy objazdowe. W związku z formowaniem się szyku parady możliwe jest także zamknięcie ul. Świętokrzyskiej na odcinku od ronda ONZ do ul. Marszałkowskiej.

wprost.pl, dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY