Kukiz wiernopoddańczo: Jeżeli będą realizowane moje postulaty, będę głosował tak, jak sobie PiS zażyczy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Narodziny tandemu politycznego Kaczyński-Kukiz

Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. / Fot. Twitter

Paweł Kukiz z rozbrajającą szczerością ujawnia szczegóły swojego porozumienia z PiS. Polityk deklaruje, że warunkiem głosowania przez Kukiz'15 razem z PiS jest przyjęcie określonych ustaw.

Zdaniem Kukiza, najważniejsze z postulatów, na których realizację zgodził się PiS to ustawa o sędziach pokoju, ustawa antykorupcyjna, dzień referendalny raz w roku i stworzenie grupy ludzi, która będzie przygotowywała zmiany w prawie wyborczym „na takie, w których każdy obywatel otrzymał indywidualne bierne prawo wyborcze”.

Ogólnie mogę powiedzieć, że to są te wszystkie najważniejsze postulaty, z którymi w 2015 roku przyszedłem do parlamentu. To jest oczywiście ustawa o sędziach pokoju wybieranych bezpośrednio przez obywateli. To jest ustawa antykorupcyjna. Dzień referendalny raz w roku w samorządach. I przede wszystkim dla mnie najistotniejsza sprawa – powołanie grupy, która będzie przygotowywała zmiany wprawie wyborczym tak, aby każdy obywatel Rzeczypospolitej otrzymał indywidualne, bierne prawo wyborcze. Dla mnie też jest istotny podpis pana prezesa pod akurat tym punktem, ponieważ w pewnym sensie przyznaje pan prezes, że PiS ma świadomość, że w Polsce obywatele nie posiadają indywidualnego, biernego prawa wyborczego

– powiedział Kukiz.

Zobacz także: Nieudana próba cenzury akademickiej. Porażka tropicieli “homofobii”

Lider Kukiz’15 odpiera zarzuty o „sprzedanie się systemowi”. Paweł Kukiz podkreśla, że nie interesują go żadne synekury.

. Od samego początków, kiedy miałem propozycje ze strony Prawa i Sprawiedliwości, a takie były od 2015 roku, dotyczące różnego rodzaju współdziałania przy administrowaniu i obejmowaniu funkcji, odmawiałem. Powiedziałem, że mnie interesują jedynie zmiany w legislacji, jedynie zmiany prawa. Takie zmiany, które naprowadzą Polskę z kraju semi-demokratycznego, czyli takiej połowicznej demokracji, na drogę państwa w pełni demokratycznego

– stwierdził.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY