Bp Athanasius Schneider: Wykorzystywanie nienarodzonych płodów jedną z najbardziej przerażających form kanibalizmu [+WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Biskup Athanasius Schneider podczas spotkania.

Biskup Athanasius Schneider podczas spotkania. / Fot. Wydawnictwo 3DOM

W sobotę 12 czerwca nasze zaprzyjaźnione Wydawnictwo 3DOM odwiedził biskup Athanasius Schneider. Niemiecki duchowny rzymskokatolicki znany jest ze swych wypowiedzi na rzecz obrony tradycji Kościoła. Duchowny wygłosił wykład w murach częstochowskiego Wydawnictwa. O czym dokładnie wypowiadał się biskup Schneider?

Duchowny poruszył kwestię rosnącego w siłę zamętu w doktrynie Kościoła oraz przenikającym niepostrzeżenie do wspólnoty modernizmie. W czasie przemówienia nie mogło zabraknąć także pytania o bardzo aktualny problem, związany z przyjęciem szczepionki w momencie, kiedy kłóci się to z naszą moralnością. Duchowny wypowiedział się również w sprawie aborcji, podkreślając że wykorzystywanie nienarodzonych płodów jest jedną z najbardziej przerażających form kanibalizmu.

Biskup Schneider odwiedził Częstochowę, by przewodniczyć uroczystej Mszy Pontyfikalnej z błogosławieństwem i konsekracją dziewicy w kaplicy jasnogórskiej. Warto dodać, że wydarzenie to było czymś wyjątkowym – tego typu Msza w kaplicy jasnogórskiej ostatni raz sprawowana była ponad pół wieku temu, natomiast ostatni jednostkowy przypadek konsekrowania dziewicy zgodnie z tym obrzędem, w oparciu o papieski indult, miał miejsce niemalże sto lat temu.

Zobacz także: Korzekwa-Kaliszuk: Polska powinna budować koalicję państw, które nie zgadzają się na aborcję na życzenie

Książkę bp Athanasiusa Schneidera – Christus Vincit. Tryumf Chrystusa nad mrokami czasów można kupić w sklepie Wydawnictwa 3DOM.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY