Korzekwa-Kaliszuk: Polska powinna budować koalicję państw, które nie zgadzają się na aborcję na życzenie

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Parlament Europejski.

Parlament Europejski. / Fot. Pixabay

Parlament Europejski po raz kolejny naciska na państwa UE, aby wprowadzały „aborcję na życzenie”. - Polska powinna aktywnie reagować na próby forsowania prawa do aborcji na życzenie. Polska powinna budować koalicję państw, które nie zgadzają się na aborcję na życzenie. Wiemy, że potrzeba działalności bardzo aktywnej, nie tylko obrony przed tym, co czyni aborcyjna lewica, ale potrzebujemy działać aktywnie i proponować dobre rozwiązania - stwierdziła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk z Fundacji Grupa Proelio.
  • Już nie pierwszy raz Parlament Europejski, mimo braku podstaw traktatowych, naciska na wprowadzanie „aborcji na życzenie”.
  • Korzekwa-Kaliszuk zwróciła uwagę na to, że unijne instytycje nie mają prawa do takich działań.
  • Należy budować takie akty prawne, które będą broniły życia, rodziny, małżeństwa i będą broniły dzieci. Taka „praca u podstaw” ma sens, a w instytucjach unijnych jest szczególnie ważna, ponieważ te instytucje są przesilone lewicową ideologią – podkreśliła.
  • Zobacz także: Ekoterrorysta z Greenpeace wleciał paralotnią na murawę! Kibice na stadionie byli w szoku

Czy Polska i inne kraje UE będą musiały wprowadzić „aborcję na życzenie”? Unijni politycy nie ustają w naciskach w tej sprawie.

Od strony prawnej i od strony traktatów Unia Europejska nie ma kompetencji do tego, aby narzucić państwom członkowskim aborcję na życzenie. To jednak nie powstrzymuje lobby aborcyjnego – myślę także o politykach, którzy forsują aborcję, żeby tego typu dokumenty były głosowane w Parlamencie Europejskim

– podkreśliła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Działaczka pro-life zwróciła uwagę, że unijni politycy w swoich ideologicznych zapędach nie oglądają się na traktaty. Są one przedmiotowo traktowane jako narzędzie nacisku na niepokorne państwa UE.

Obserwując na przestrzeni ostatnich lat wydarzenia w Parlamencie Europejskim, nie zaskakuje mnie kolejny raport, który promuje w agresywny sposób, wbrew prawu, aborcję. Takie próby były podejmowane wielokrotnie w Parlamencie Europejskim

– przypomniała.

Polska powinna przeciwstawiać się naciskom na to, by wprowadzać aborcję na życzenie

Sam brak wsparcia dla działań lewicowych aktywistów nie wystarczy. Potrzeba ofensywy konserwatystów.

Polska powinna aktywnie reagować na próby forsowania prawa do aborcji na życzenie. Polska powinna budować koalicję państw, które nie zgadzają się na aborcję na życzenie. Wiemy, że potrzeba działalności bardzo aktywnej, nie tylko obrony przed tym, co czyni aborcyjna lewica, ale potrzebujemy działać aktywnie i proponować dobre rozwiązania. Należy budować takie akty prawne, które będą broniły życia, rodziny, małżeństwa i będą broniły dzieci. Taka „praca u podstaw” ma sens, a w instytucjach unijnych jest szczególnie ważna, ponieważ te instytucje są przesilone lewicową ideologią

– powiedziała Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Zobacz także: Watykan odmówił Bidenowi udziału w papieskiej Mszy Świętej! Powodem niechęć do wzbudzenia kontrowersji

Współtwórczyni Fundacji Grupa Proelio zwróciła uwagę na konkretne przykłady aktywności, jaką może podjąć każdy z nas. Potrzeba wysiłku wielu osób, aby naciski na to, żeby Polska i inne kraje wprowadziły „aborcję na życzenie”, nie odniosły rezultatu.

Myślę, że bardzo ważny jest kontakt z europosłami. Zachęcam, aby dzwonić do biur europosłów i upominać się o to, aby sprzeciwiali się ideologicznym raportom. (…) Modlitwa może tutaj działać cuda

– stwierdziła.

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY