Szwecja: Dzieci gwałcą dzieci. Sprawca “zbyt młody, by ponieść konsekwencje”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dziecko, dziewczynka.

/ fot. pexels.com

Szwedzka policja otrzymała zgłoszenie o gwałcie popełnionym w pobliżu szkoły. Sprawcą okazało się inne dziecko.

Dzieci gwałcą dzieci

Szwedzka policja stacjonująca na północ od Sztokholmu otrzymała nocne zgłoszenie. Funkcjonariusze zostali zaalarmowani około godziny 00:30 w niedzielę. Dziecko zostało zgwałcone w okolicy szkoły. Jak się okazało, sprawca miał poniżej 15 lat i został zidentyfikowany. Najwyraźniej fakt, iż dzieci gwałcą inne dzieci zszokował nawet policję.

Podejrzany został zidentyfikowany, a policja ma z nim kontakt. Nie zamierzamy mówić nic więcej

– mówiła Carina Skagerlind, rzecznik prasowy policji w regionie Sztokholmu.

Policja jest “bardzo skryta”

Jak stwierdzają szwedzkie media, policja jest “bardzo skryta”. Opinii publicznej nie ujawniono nawet płci sprawcy. Nie jest również jasne, jaka kara spotka młodego przestępcę. Mając poniżej 15 lat, nie może on zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Według Skagerlind w grę wchodzi jedynie nadzór socjalny, ponieważ “nie można ukarać takich młodych przestępców”. Jednak śledztwo policyjne wciąż trwa.

Takiego młodego człowieka nie można karać tak samo jak dorosłego. Nie mogę dalej komentować sprawy ze względów śledczych

– ucina rzecznik policji.

Szwecja od lat mierzy się z rosnącą przestępczością na tle seksualnym. Władze wciąż odmawiają jednak uznania masowej migracji z krajów islamskich, jako przyczyny przerażającego trendu. Tymczasem, ilość gwałtów w Szwecji z roku na rok rośnie.

Samnytt.se

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY