Skandal w Auschwitz. Polacy traktowani jak podludzie na ważnej uroczystości? “Żydzi i inne nacje robiły co chciały”

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!

Obchody w Auschwitz / fot. kresy.pl twitter.com

Kontrowersje podczas patriotycznych uroczystości w Auschwitz. Polacy dyskryminowani, podczas gdy inne nacje nie robiły sobie nic z obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

14 czerwca 1940 roku miał miejsce pierwszy transport Polaków do niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz. W związku z 81. rocznicą tego wydarzenia i Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych, w okolicach muzeum Auschwitz odbyły się patriotyczne uroczystości.

Wydarzenie po raz kolejny nie obyło się bez problemów i kontrowersji. – W zeszłym roku nie doszliśmy nawet do bramy muzeum – przypomniał Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Podkreślił, że w tym miejscu powinny się odbywać znacznie większe uroczystości.

O godzinie 14 otworzono podwoje tego muzeum dla turystów, dla wielu obcokrajowców. A nasze delegacje, które chciały tego dnia upamiętnić tę ważną historyczną datę, musiały się wcześniej zapisywać. Wcześniej wchodziły kilkudziesięcioosobowe grupy zagraniczne. (…) Grupy wycieczek żydowskich, po 20-30 osób chodziły tutaj, bez zachowania żadnych rygorów sanitarnych. Rygory sanitarne nie są prawdziwym powodem, przez który nie możemy dzisiaj świętować. Według mnie prawdziwym powodem jest niechęć do pokazania prawdy historycznej

– zwrócił uwagę Bąkiewicz.

O nierównym traktowaniu Polaków i innych nacji przez władze muzeum w Auschwitz, zaalarmował na Twitterze także dziennikarz wRealu24 Piotr Szlachtowicz.

Wczoraj widziałem na własne oczy, jak Polacy byli zmuszeni do wchodzenia we dwójkę, gdy Żydzi i inne nacje robiły, co chciały na terenie Auschwitz! Z tej perspektywy Polska to już Polin! Możecie się oszukiwać, ale jeśli nie zawalczymy o prawdę w tej kwestii, to będzie nasz koniec!

– wskazał Szlachtowicz.

Zobacz także: USA: Harris, jako pierwszy wiceprezydent historii wzięła udział w marszu LGBT

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY