Infolinia dla posłów, którzy padli ofiarą cyberterroryzmu? Trwają tajne obrady Sejmu

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Obrady Sejmu

Sejm RP / Fot. Flickr.com

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń portalu WP.PL, podczas niejawnego posiedzenia Sejmu rząd powołał do życia specjalną infolinię zajmującą się cyberbezpieczeństwem.
  • Trwa tajne posiedzenie Sejmu w sprawie cyberbezpieczeństwa.
  • Uruchomiona zostanie rządowa infolinia dla posłów zagrożonych cyberterroryzmem.
  • W godzinach przedpołudniowych sala plenarna sprawdzana była przez służby specjalne celem sprawdzenia, czy nie ma na niej zainstalowanych podsłuchów.
  • Zobacz także: Ronaldo odpowiedzialny za spadek wartości Coca-Coli? Giełda reaguje

Podczas pierwszej części tajnego posiedzenia Sejmu dotyczącego cyberbezpieczeństwa rząd zaproponował posłom korzystanie z łącza ze wsparciem. Infolinia dla posłów ma być odpowiedzią rządu na m.in. wycieki danych ze skrzynek mailowych głównych polityków rządowych.

„Przedstawiono nam pomysł korzystania ze specjalnej infolinii w przypadku parlamentarzystów, którzy podejrzewają, że mogli paść ofiarą cyberataków” – mówi portalowi WP.pl jeden z uczestników posiedzenia. Infolinia ma działać całodobowo.

Posiedzenie przerwano i zawieszono obrady do południa. Celem było sprawdzenie, czy na sali plenarnej nie ma zainstalowanych podsłuchów. W czasie przerwy posłowie i posłanki mają zostawić urządzenia elektroniczne poza salą i będą na nią ponownie wpuszczani po uprzednim sprawdzeniu, czy nie mają ze sobą telefonów itp

W przedpołudniowej części niejawnych obrad, przewodniczący PO Borys Budka złożył wniosek formalny. Jego celem jest odtajnienie obrad. Głosowanie odbędzie się po wznowieniu posiedzenia.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym tygodniu hakerzy włamali się na prywatną skrzynkę mailową Michała Dworczyka, szefa Kancelarii Premiera. Informacja o tym znalazła się na facebookowym profilu jego żony we wtorek wieczorem. Zapewne pokłosiem tego zdarzenia jest dzisiejsze, niejawne posiedzenie Sejmu w sprawie cyberbezpieczeństwa.

Od kilku dni w rosyjskim portalu Telegram publikowane są rzekome maile z prywatnej skrzynki pocztowej Dworczyka. Parlament ma zapoznać się podczas tego posiedzenia z informacją rządu o cyberbezpieczeństwie.

wp.pl, wprost.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY