Ukraina zamierza przystąpić do NATO. “Środek odstraszający Rosję”

Dodano   2  
  Loading
Flaga Ukrainy

Flaga Ukrainy / Fot. pixabay.com

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski przekazał, że Ukraina zamierza zostać kolejnym członkiem NATO. Polityk uważa, że dzięki temu możliwe byłoby zakończenie działań wojennych w Donbasie.

Prezydent Wołodymyr Zełenski zadeklarował, że Ukraina chciała by jak najszybciej zostać członkiem NATO. Decyzja kraju miałaby “wysłać prawdziwy sygnał” do Rosji. Zełenski rozmawiał już z sekretarzem generalnym NATO, Jensem Stoltenbergiem. Przedmiotem dyskusji były m.in. rosnące napięcia we wschodniej Ukrainie.

“Jedyny sposób na zakończenie wojny”

Ponad 13 tysięcy osób zginęło w konflikcie trwającym na wschodzie kraju. Ten trwa już od 2014 roku i aneksji Krymu przez Moskwę. „W ostatnich tygodniach zaobserwowaliśmy bardzo niebezpieczną tendencję do zwiększania liczby naruszeń zawieszenia broni przez rosyjskie siły okupacyjne i liczby zabitych ukraińskich obrońców” – powiedział prezydent. Jak poinformowała armia, we wtorek zginęło dwóch kolejnych, ukraińskich żołnierzy. Armia ukraińska oskarżyła separatystów o “ostrzał ukraińskich pozycji z karabinów maszynowych i granatników”.

Zełenski wezwał państwa NATO do “wzmocnienia obecności wojskowej w regionie Morza Czarnego”. „Taka stała obecność powinna być silnym środkiem odstraszającym dla Rosji, która kontynuuje zakrojoną na szeroką skalę militaryzację regionu i utrudnia żeglugę handlową” – powiedział. “Jesteśmy zaangażowani w reformę naszej armii i sektora obronnego, ale same reformy nie mogą powstrzymać Rosji. NATO to jedyny sposób na zakończenie wojny w Donbasie. MAP (plan działania na rzecz członkostwa w NATO) będzie prawdziwym sygnałem dla Rosji”.

Euro News

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
trackback

[…] Zobacz także: Ukraina zamierza przystąpić do NATO. “Środek odstraszający Rosję” […]

zdzich
Gość
zdzich
15 czerwca 2021 17:53

No ale co, to obecne pokolenie banderowców nie poradzi sobie z Donbasem? No jak to, tacy dzielni, nawet na koszulkach!

…tiaaa… rąbać siekierami polskie kobiety i dzieci było łatwiej, co!?

POLECAMY