USA: Szczepienie w Empire State Building. Czekają nagrody

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Strzykawka ze szczepionką.

Strzykawka ze szczepionką. / pixabay.com

Słynny nowojorski wieżowiec stał się centrum szczepień przeciw COVID-19. Informację podało biuro gubernatora Andrew Cuomo. Szczepienie w Empire State Building będzie dostępne od piątku do niedzieli. Na pierwsze sto osób czeka specjalna nagroda.

  • Empire State Building stało się centrum szczepień przeciw COVID-19. Ogłosił to gubernator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo.
  • Warto podkreślić, że zarówno władze miejskie Nowego Jorku, jak i stanowe czynią liczne kroki w celu nakłonienia amerykanów do szczepień.
  • Obecnie statystyki szczepień przeciwko COVID-19 wskazują, że ponad 60 proc. dorosłych mieszkańców stanu Nowy Jork zostało już zaszczepionych.
  • Zobacz także: Hołownia z Tuskiem na wybory? Lider PL2050 odpowiada

Gubernator stanu Nowy Jork ogłosił przekwalifikowanie słynnego Empire State Building na centrum szczepień przeciw COVID-19. Punkt medyczny ma działać od piątku do niedzieli. Cuomo obiecał, że pierwsze sto osób, które zaszczepią się w tym miejscu będzie mogło za darmo wejść na platformę widokową wieżowca, stojącego w centrum Manhattanu. Władze Nowego Jorku liczą, że szczepienie w Empire State Building przyciągnie większą ilość chętnych.

Liczne zachęty do szczepień

Warto podkreślić, że zarówno władze miejskie Nowego Jorku, jak i stanowe czynią liczne kroki w celu nakłonienia amerykanów do szczepień. Prowadzą akcje promocyjne, które obejmują m.in. darmowe bilety do metra, wejściówki do muzeów lub na imprezy sportowe, a także organizują miejsca szczepień w nietypowych, bardzo znanych miejscach, na przykład w Amerykańskim Muzeum Historii Naturalnej, czy, jak teraz, w Empire State Building.

Zobacz także: Euro 2020: Banderowskie napisy pod lupą UEFA. Ukraina musi zmienić koszulki meczowe

Obecnie statystyki szczepień przeciwko COVID-19 wskazują, że ponad 60 proc. dorosłych mieszkańców stanu Nowy Jork zostało już zaszczepionych. Jednak w ostatnich dniach tempo szczepień w tym stanie znacznie osłabło.

tvp.info

POLECAMY