Hołownia z Tuskiem na wybory? Lider PL2050 odpowiada

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szymon Hołownia, Polska 2050.

Szymon Hołownia / Fot. Aleksander Durkiewicz Wikimedia Commons

Lider Polski 2050 udzielił wywiadu “Rzeczpospolitej”. Podkreślił w nim, że cały czas utrzymuje dyplomatyczne stosunki z Donaldem Tuskiem i oczekuje jego planu powrotu do polskiej polityki. Został zapytany również o to, czy utworzy z PO wspólny blok polityczny i wystartuje z Tuskiem na wybory.

  • Na początku tygodnia wypowiedzi Szymona Hołowni wzbudziły szczególne zainteresowanie mediów. Stwierdził on, że ma wiarygodne informacje co do potencjalnego terminu przedterminowych wyborów parlamentarnych.
  • Lider PL2050 wyraźnie zakomunikował, że w chwili obecnej nie planuje wspólnego startu jego partii z PO, lecz nie wyklucza współpracy.
  • Szymon Hołownia uważa, że Tusk powinien podjąć decyzję o powrocie do polskiej polityki jak najszybciej, aby wskazać warunki dalszej gry politycznej przed nadchodzącymi wyborami.
  • Zobacz także: Euro 2020: Rosjanie uważają, że będą prowokacje polskich kibiców

Na początku tygodnia wypowiedzi Szymona Hołowni wzbudziły szczególne zainteresowanie mediów. Stwierdził on, że ma wiarygodne informacje co do potencjalnego terminu przedterminowych wyborów parlamentarnych. Jak twierdzi lider PL2050, miałoby do nich dojść w październiku 2021 roku. W rozmowie z “Rzeczpospolitą” podkreślił, że nie wie, czy do nich dojdzie, ale wskazują na to “bardzo silne przesłanki, że Jarosław Kaczyński taką opcję na poważnie rozważa”. Czy informacje lidera PL2050 są pewne? Czy Hołownia pójdzie z Tuskiem na wybory?

W dalszej części wypowiedzi, Hołownia zapewnił odbiorców, że jego informacje są sprawdzone.

“Mam sygnały z trzech regionów, które mówią, że lokalne struktury PiS taki sygnał dostały. Jeżeli mam z potwierdzonego źródła sygnał z Nowogrodzkiej, że taka data w czasie rozmów padła, to muszę to wziąć pod uwagę jako jeden z wariantów możliwych” – dodał.

Sojusz Hołowni z Tuskiem możliwy? Lider PL2050 odpowiada

Dziennikarz zadał również pytanie, które chodzi po głowie wielu komentatorom życia politycznego w Polsce. Zapytał Hołownię o potencjalny sojusz polityczny między PL2050, a PO. Uzyskał bardzo konkretną odpowiedź. Hołownia ujawnił prognozę na potencjalną współpracę z Tuskiem i wybory.

“Nie myślimy o tym i nie było takich rozmów. Dla mnie priorytetowym scenariuszem jest ten, w którym do wyborów idziemy osobno. Natomiast umawiamy się na współpracę powyborczą” – podkreślił.

Hołownia bardzo zdecydowanie wyraził się także o roli Donalda Tuska w polskiej polityce oraz o tym, co w jego opinii powinien zrobić były przewodniczący Rady Europejskiej. Szef PL2050 uważa, że Tusk powinien podjąć decyzję jak najszybciej, aby wskazać warunki dalszej gry politycznej przed nadchodzącymi wyborami.

“Utrzymujemy stosunki dyplomatyczne. Natomiast ja po prostu szanuję człowieka, szanuję to, że autonomicznie będzie jakieś decyzje podejmował. Czekam aż je przedstawi, żebyśmy wreszcie wiedzieli, w którą stronę ten projekt “powrót Tuska do polityki” zmierza. Myślę, że to nastąpi niebawem” – powiedział Hołownia.

onet.pl

POLECAMY