Premier: Inwestycje na Pomorzu Zachodnim przyszłością Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Morawiecki: Limit osób w kościele będzie zmieniony

mateusz-morawiecki / foto. Mueller / MSC Wikimedia Commons

Podczas wizyty w województwie zachodniopomorskim, premier Morawiecki odwiedził Szczecin. Nadzorował tam postęp prac nad ponownym uprzemysłowieniem tego regionu. Na konferencji prasowej powiedział, że obszar ten staje się hubem technologiczno-energetycznym. Premier ma nadzieję, że inwestycje na Pomorzu Zachodnim będą przyszłością Polski.

  • Premier Mateusz Morawiecki jest wyraźnie zadowolony z postępu prac na Pomorzu Zachodnim. Zarówno rozwój portu w Szczecinie, jak i postęp w rozbudowie terminala LNG w Świnoujściu napawa go optymizmem.
  • Szef rządu zapowiada także inwestycje w obwodnicę Szczecina oraz przemysł chemiczny w Policach.
  • Morawiecki zapewnił, że powstaną nowe miejsca dobrze płatnej pracy dla Polaków z całego regionu.
  • Zobacz także: USA: Szczepienie w Empire State Building. Czekają nagrody

Premier Mateusz Morawiecki wyraził swoje zadowolenie z faktu, jak szybko postępują inwestycje na Pomorzu Zachodnim. Zarówno rozwój portu w Szczecinie, jak i postęp w rozbudowie terminala LNG w Świnoujściu napawa go optymizmem. Na konferencji prasowej w Szczecinie zauważył, że wielkie inwestycje przemysłowe potrzebują bardzo sprawnej infrastruktury. Premier ma nadzieję, że inwestycje na Pomorzu Zachodnim będą przyszłością Polski.

Inwestycje na Pomorzu Zachodnim

Mówiąc o rozbudowie terminala LNG w Świnoujściu, premier podkreślił że jest to kolejny krok do powrotu przemysłu w tym regionie.

“To będzie jedno z głównych miejsc dostaw gazu do Polski. Ale to początek drogi do ponownego uprzemysłowienia Szczecina, Świnoujścia, Zachodniego Pomorza” – powiedział szef rządu.

Obecny na konferencji europoseł Joachim Brudziński stwierdził – przypominając rządy Donalda Tuska – że „stosunkowo niedawno mieliśmy premiera, który podejmował decyzje na korzyść portów niemieckich czy holenderskich”.

Obwodnica Szczecina będzie wielką inwestycją

Zachodnia obwodnica Szczecina to ponad 50-km odcinek z najdłuższym tunelem w Polsce.

“Pięć kilometrów tunelem, to będzie wielka inwestycja, blisko 5,5 mld zł. Te środki będą zabezpieczone już w najbliższym programie, Krajowym Programie Budowy Dróg. To oznacza, że w najbliższych kilu tygodniach będziemy mogli rozpisać pierwszy przetarg, a w najbliższych dwudziestu, dwudziestu paru miesiącach ruszą prace budowlane” – mówił premier.

Planowaną obwodnicę nazwał “ringiem” wokół miasta.

Rozwój przemysłu chemicznego

“Jesteśmy świadkami największej w ostatnich latach i jednej z największych w historii Polski inwestycji chemicznej w Policach. To są polimery. W Planie Odpowiedzialnego Rozwoju zidentyfikowaliśmy przemysł chemiczny jako jedną z naszych pięt achillesowych. Można to poznać po dużym deficycie w międzynarodowym handlu chemią, to ok. 8 mld euro deficytu” – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zapowiedział, że inwestycje w Policach pozwolą znacząco rozwinąć polski przemysł chemiczny oraz zapewnią nowe miejsca dobrze płatnej pracy dla Polaków z całego regionu.

tvp.info

POLECAMY