Chcą zatrzymać wspieranie in vitro na Warmii i Mazurach. Trwa zbiórka podpisów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Matka i małe dziecko

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Trwa zbiórka podpisów pod petycją „STOP in vitro na Warmii i Mazurach”. Organizatorzy apelują do władz wojewódzkich o powstrzymanie finansowania klinik sztucznego rozrodu z pieniędzy podatników.

– Urzędnicy w budżecie wojewódzkim przeznaczyli 210 tysięcy złotych z publicznych pieniędzy na metodę, która nie tylko nie leczy niepłodności, ale jest najczęściej nieskuteczna, a także obarczona dużym ryzykiem obciążenia dziecka chorobami genetycznymi. Nierozerwalnie łączy się z wielokrotną aborcją: wczesną – podczas procesu implantacji zarodków – i późną – po wykryciu wad u poczętego dziecka – wskazują organizatorzy akcji „STOP in vitro na Warmii i Mazurach”.

– Pod petycją może podpisać się każdy mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego, najłatwiej znaleźć ją na www.stopinvitro.pl. Razem możemy powstrzymać sztuczny rozród, który nieodwołalnie łączy się z zabijaniem nienarodzonych dzieci! – powiedział Michał Basaj, pełnomocnik inicjatywy.

Inicjatorzy petycji do władz samorządowych proponują inne rozwiązania, które naprawdę leczą niepłodność, oraz są bardziej godziwe ze strony moralnej, a także ekonomicznej. Akcję wsparło już kilkanaście organizacji społecznych.

Jak włączyć się w inicjatywę?

  • Wydrukuj kartę podpisów pod petycją sprzeciwiającą się finansowaniu in vitro z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego.
  • Zbierz podpisy – nawet kilka głosów ma znaczenie.
  • Podpisaną kartę odeślij lub przekaż na adres: Fundacja Życie i Rodzina, ul. Ogrodowa 28/30 lok.104, 00-896 Warszawa, z dopiskiem: ODDZIAŁ OLSZTYN.

POLECAMY