Maseczki w przestrzeniach zamkniętych do końca wakacji?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Adam Niedzielski / Fot. YouTube

Minister zdrowia Adam Niedzielski udzielił dziś wywiadu dla RMF FM. W swojej wypowiedzi zarekomendował, aby maseczki w przestrzeniach zamkniętych obowiązywały przynajmniej do końca wakacji.

  • Dziennikarz RMF FM zapytał wprost, kiedy zgodnie z regulacjami będzie można iść do kina czy kościoła bez maseczki.
  • Niedzielski jednoznacznie zarekomendował maseczki w przestrzeniach zamkniętych przynajmniej do końca wakacji.
  • Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest teraz obowiązkowe w całym kraju. Według rozporządzenia nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki.
  • Zobacz także: Jaka dieta po koronawirusie? Naukowcy rozpoczynają badania

Minister zdrowia został zapytany w wywiadzie o to, jak długo obywateli obowiązywały będą maseczki w przestrzeniach zamkniętych.

“Chciałbym zwrócić uwagę, że w Polsce restrykcje są bardzo liberalne. Może z naszego punktu widzenia wydaje się niedogodne, że musimy nosić maseczki poruszając się w publicznych przestrzeniach zamkniętych, ale proszę mi wierzyć, w Europie (…) np. w Portugali czy Hiszpanii jest też duży rygor również na zewnątrz” – powiedział minister.

Dziennikarz RMF FM widząc wymijające odpowiedzi szefa resortu zdrowia zapytał wprost, kiedy zgodnie z regulacjami będzie można iść do kina czy kościoła bez maseczki. W odpowiedzi na to pytanie, Niedzielski jednoznacznie zarekomendował zakrywanie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych do końca wakacji.

“Uważam, że ten standard powinien obowiązywać” – dodał.

Zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest teraz obowiązkowe w całym kraju. Nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Chusty, przyłbice i szaliki nie są dozwolone.

polsatnews.pl

POLECAMY