Wystartowała kampania społeczna “Każde życie jest cudem” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Spot kampanii "Każde życie jest cudem".

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, spot kampanii "Każde życie jest cudem". / Fot. YouTube

– Aborcyjny „wybór” to nie jest odpowiedź na hipotetyczne pytanie, czy chce się mieć dziecko, ale decyzja o życiu lub śmierci dziecka, które już żyje i istnieje. W kampanii „Każde życie jest cudem” chcemy pokazać, że każdy człowiek, zasługuje na życie – podkreśliła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk z Fundacji Grupa Proelio.

  • Na stronie cudzycia.pl oraz w mediach społecznościowych opublikowano dwa pierwsze reportaże, które zrealizował filmowiec Damian Żurawski oraz ponad 80 świadectw pisemnych.
  • Kolejne filmy planujemy publikować w cyklu tygodniowym – zapowiedzieli organizatorzy.
  • Bohaterowie kampanii „Każde życie jest cudem” żyją z różnymi wadami rozwojowymi, na podstawie których jeszcze niedawno kwalifikowano w Polsce do aborcji: zespołem Downa (najczęstszy powód aborcji, dotykał aż 40 proc. przypadków), wodogłowiem, rozszczepem kręgosłupa, wadami serca, nie w pełni wykształconymi rękami, rybią łuską, zespołem Turnera.
  • Zobacz także: Triumf „niepoprawnego” nauczyciela! „Służę Bogu i nie okłamię dzieci co do ich płci”

Dzięki kampanii społecznej „Każde życie jest cudem”, można poznać ponad 80 historii osób, którzy mogli zostać zabici poprzez aborcyjny proceder. Na stronie cudzycia.pl oraz w mediach społecznościowych opublikowano dwa pierwsze reportaże, które zrealizował filmowiec Damian Żurawski oraz ponad 80 świadectw pisemnych. – Kolejne filmy planujemy publikować w cyklu tygodniowym – zapowiedzieli organizatorzy.

– Rodzice bohaterów kampanii byli namawiani na aborcję, często próbowano ją wręcz wymusić. Powodem takich nacisków najczęściej były niepomyślne diagnozy prenatalne – wskazała Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, współzałożycielka Fundacji Grupa Proelio.

Sprawa, która dotyka konkretnych osób

– Choć dziś w Polsce nie można już zabijać dzieci przed urodzeniem z powodu podejrzenia chorób, to wielu ludzi ciągle chce to robić. Podczas konferencji prasowej inaugurującej kampanię zwróciliśmy uwagę na to, że lobby aborcyjne forsujące tzw. „wybór” w kontekście aborcji, nie mówi, że dotyka on zawsze dziecka, które już istnieje, czyli konkretnej osoby. Takiej, jak bohaterowie kampanii „Każde życie jest cudem”, którą inicjujemy jako Fundacja Grupa Proelio – podkreśliła.

Bohaterowie kampanii żyją z różnymi wadami rozwojowymi, na podstawie których jeszcze niedawno kwalifikowano w Polsce do aborcji: zespołem Downa (najczęstszy powód aborcji, dotykał aż 40 proc. przypadków), wodogłowiem, rozszczepem kręgosłupa, wadami serca, nie w pełni wykształconymi rękami, rybią łuską, zespołem Turnera.

– Wśród historii, które przedstawiamy, nie unikamy też najtrudniejszych przypadków, czyli tych, gdy dziecko miało wadę letalną i umarło wkrótce po porodzie. Świadectwa rodziców, którzy doświadczyli tej dramatycznej sytuacji i zdecydowali się podzielić z nami bardzo osobistymi przeżyciami, nie pozostawiają wątpliwości, że zarówno dla dziecka jak i dla rodziców najlepsze jest, gdy jest im dane przeżyć choć krótki czas razem – zaznaczyła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

„Proelio” to walka, zaangażowanie

– „Proelio” to łacińskie słowo odnoszące się do pojęć „walka, zaangażowanie”. Nie mamy wątpliwości, że dzisiaj toczy się wielka walka cywilizacyjna i ludzie, którzy znają wartość życia, którym zależy na rodzinie, na małżeństwie, na dzieciach – muszą brać udział w tym, co się dzieje. Jeśli nie będziemy się angażować w promocję naszych wartości, ktoś inny zadecyduje za nas. I być może okaże się, że w naszym społeczeństwie niekoniecznie dominują wzorce i wartości, zgodnie z którymi chcielibyśmy wychowywać nasze dzieci i wnuki – podkreśliła współzałożycielka Fundacji.

– Chcemy działać wielopłaszczyznowo. Oprócz publikacji filmów i świadectw w Internecie, chcemy też realizować inne działania, które będą służyły małżeństwu, rodzinie, czy ochronie dzieci przed demoralizacją – zaznaczyła.

niedziela.pl, polskieradio24.pl, twitter.com

POLECAMY