TVP 4K za darmo na czas Mistrzostw Europy. Rusza emisja

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Testowa emisja TVP 4K.

TVP / Fot. zrzut ekranu - plansza testowa TVP 4K

W ramach testowego multipleksu DVB-T2 w całej Polsce pojawiła się dziś emisja stacji TVP 4K. Kanał będzie dostępny za darmo w Naziemnej Telewizji Cyfrowej przy okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Regularna emisja ruszy w piątek 11 czerwca. Na razie włączono planszę testową.

  • W II kwartale 2020 roku ostatnie nadajniki DVB-T zostaną przełączone na standard DVB-T2.
  • TVP i TVN prowadzą testowe emisje multipleksów DVB-T2. W najbliższych dniach ma je uruchomić także Polsat.
  • Od 11 czerwca mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej na antenie TVP 4K, TVP 1, TVP 2 i TVP Sport.
  • Zobacz także: Powstaje katolickie medium społecznościowe! Wkrótce otwarcie Agappe

Do odbioru TVP 4K w ramach naziemnego przekazu potrzebny jest odbiornik DVB-T2/HEVC. W przyszłym roku wszystkie multipleksy przejdą na ten nowy standard emisji. TVP 4K zakończy nadawanie 11 sierpnia br., czyli miesiąc po zakończeniu sportowej imprezy. Po 11 lipca stacja będzie emitować powtórki meczów z Mistrzostw Europy.

Kanał TVP 4K będzie dostępny również w płatnych platformach: CANAL+, Orange TV, Toya, UPC Polska, Inea i Asta-Net. Mecze rozgrywane w ramach Euro 2020 będzie można obejrzeć także w innych stacjach TVP, w niższej jakości obrazu i dźwięku: TVP 1, TVP 2 i TVP Sport.

W najbliższych dniach ma się również rozpocząć testowa emisja DVB-T2 prowadzona przez spółkę BCAST, należącą do Cyfrowego Polsatu. Oprócz stacji Polsatu ma się pojawić informacyjno-publicystyczna TV Republika oraz katolicka EWTN Polska. Testowa emisja ma być prowadzona w Warszawie i Wrocławiu.

W II kwartale 2020 roku ostatnie nadajniki DVB-T zostaną przełączone na standard DVB-T2. Odbiór telewizji naziemnej za pośrednictwem odbiorników starszego typu stanie się niemożliwy. Oprócz testów DVB-T2 prowadzonych przez TVP i Polsat, robi to także TVN.

satkurier.pl, wirtualnemedia.pl

POLECAMY