Szczegóły porozumienia Kukiz’15 z PiS zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Paweł Kukiz

Paweł Kukiz / Fot. Beemwej Wikimedia Commons

Porozumienie Kukiz’15 z PiS to jeden z najgłośniejszych tematów polskiej sceny politycznej ostatnich dni. W wywiadzie dla Radia Zet, Paweł Kukiz zdradził szczegóły rozmów z PiS oraz termin pierwszej wspólnej konferencji prasowej. Zaprezentowane zostaną na niej szczegóły współpracy tych dwóch środowisk politycznych.

  • Na temat wspólnych prac z Prawem i Sprawiedliwością Paweł Kukiz wypowiedział się w środę na antenie Radia Zet.
  • Kukiz podkreślił, że współpraca z Prawem i Sprawiedliwością nie jest żadnego rodzaju koalicją. W jego opinii, jest to raczej “porozumienie programowe”.
  • Polityk ogłosił pierwszą wspólną konferencję prasową obu partii. Ma się ona odbyć w przyszłym tygodniu.
  • Zobacz także: Włamanie na skrzynkę mailową ministra Dworczyka. Wydał oświadczenie

Na temat wspólnych prac z Prawem i Sprawiedliwością Paweł Kukiz wypowiedział się w środę na antenie Radia Zet. Opisując genezę wejścia do rozmów i porozumienie Kukiz’15 z PiS, Kukiz użył metafory.

“Jeżeli ktoś zastawi pani wejście do mieszkania głazem, to czy pani się mocno zastanawia, że pani nie lubi sąsiada obok, ale on ma na tyle sił, żeby pomóc pani ten głaz przesunąć i co, pani nie wejdzie do domu, bo pani go nie lubi?” – pytał polityk dziennikarkę Beatę Lubecką.

Kukiz podkreślił, że współpraca z Prawem i Sprawiedliwością nie jest żadnego rodzaju koalicją. W jego opinii, jest to raczej “porozumienie programowe”. Za pośrednictwem radiostacji, polityk ogłosił pierwszą wspólną konferencję prasową obu partii. Ma się ona odbyć w przyszłym tygodniu.

“Mamy ustawę antykorupcyjną. (…) Zostanie powołany zespół do nadania każdemu obywatelowi RP indywidualnego prawa wyborczego” – zdradził Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz zabrał głos także w programie Moniki Olejnik w TVN 24. Tam również odniósł się do kwestii porozumienia programowego z Prawem i Sprawiedliwością oraz nadchodzącej konferencji prasowej.

“Podpisałem porozumienie programowe. Dotyczy konkretnych punktów, konkretnych postulatów Kukiz’15. Dotyczy nowego ładu, a o reszcie, o całej reszcie powiem z prezesem na briefingu, który będzie jeszcze, mam nadzieję, przed najbliższym posiedzeniem Sejmu zorganizowany.”- wypowiedział się polityk.

wp.pl, dorzeczy.pl

POLECAMY