Koronawirus: Pfizer zapowiada badanie szczepionek na dzieciach

Dodano   0  
  Loading
szczepienia

Miś, szczepionka, szczepienia dzieci / Fot.pixabay.com

Koncern farmaceutyczny Pfizer zapowiedział badanie szczepionek na dzieciach. Jest to druga faza prób klinicznych preparatu przeznaczonego dla najmłodszych. Udział w badaniu mają wziąć dzieci od 6 miesiąca życia do 11 lat w USA, Finlandii, Hiszpanii oraz Polsce.

  • Amerykańska firma poinformowała, że pierwszy etap badań nowego rodzaju szczepionki wyszedł pomyślnie.
  • W kolejnej turze padań nad preparatem udział weźmie 4,5 tysiąca dzieci z różnych części świata.
  • Pierwszych wyników starszych dzieci Pfizer spodziewa się już we wrześniu, młodszych w październiku lub listopadzie.
  • Zobacz także: Powstaje katolickie medium społecznościowe! Wkrótce otwarcie Agappe

Amerykańska firma poinformowała, że pierwszy etap badań nowego rodzaju szczepionki przeszedł pomyślnie. Faza testów w USA z udziałem 144 dzieci wykazała silną odpowiedź układu odpornościowego i nie wykazała problemów z bezpieczeństwem. Badanie szczepionek na dzieciach wchodzi więc w kolejną fazę.

W kolejnej turze padań nad preparatem udział weźmie 4,5 tysiąca dzieci z różnych części świata. Szczepienia składają się z dwóch dawek. Porcja dla dzieci w wieku 5-11 lat wynosić ma 10 mikrogramów, natomiast dla młodszych przewidziano 3 mikrogramy. Dorośli oraz dzieci powyżej 12 lat otrzymują 30 mikrogramów.

Pierwszych wyników starszych dzieci Pfizer spodziewa się już we wrześniu, młodszych w październiku lub listopadzie.

Stworzony przez Pfizera i niemiecki BioNTech preparat został już wcześniej dopuszczony do użytku dla dzieci w wieku 12-15 lat przez regulatorów w USA i UE. W USA co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzymało już prawie 7 mln nastolatków.

tvp.info

POLECAMY