Chiny: Potężna eksplozja i kłęby dymu. Pożar w fabryce polikrzemu [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Chiny, pożar fabryki

Pożar w fabryce w Chinach / Fot. Twitter/ screen

Potężna eksplozja w fabryce krzemu w Xinjiangu zaskoczyła całe Chiny, niepokojąc producentów fotowoltaiki.

  • W Chinach miała miejsce eksplozja w jednej z największych fabryk polikrzemu
  • Pożar udało się opanować. Żaden z pracowników nie ucierpiał, a przyczyny incydentu są badane
  • Producenci fotowoltaiki martwią się, że pożar i wywołane nim opóźnienia mogą wpłynąć na wzrosty cen na rynku
  • Przeczytaj również: Białoruś: Wstrzymany transport ropy do Polski

8 czerwca w fabryce w Xinjiangu miał miejsce nagły wypadek. Potężna eksplozja sprawiła, że na fabrykę zwróciły uwagę całe Chiny. W budynkach, w których doszło do wypadku, produkowany był polikrzem. Eksplozja może skutkować drastycznym wzrostem cen w fotowoltaice.

Przemysł fotowoltaiczny od dawna obserwuje wzrost cen, związany z niedoborem polikrzemu. Surowiec ten wykorzystywany jest do produkcji paneli słonecznych. Eksperci martwią się, że wybuch w Xinjiangu może pogłębić problemy w branży. W fabryce zgłoszono najpierw pożar, a następnie eksplozję. Do sieci trafiły nagrania ukazujące potężne kłęby czarnego dymu. Ogień miał zacząć się rozprzestrzeniać w warsztacie opakowań krzemowych, należącym do Hoshine Silicon w Strefie Rozwoju Gospodarczego i Technologicznego Shihezi.

Władze podały, iż pożar opanowano około godziny 22:40. Na miejsce zdarzenia przybyło pięć jednostek straży pożarnej. Na tę chwilę, żaden z pracowników nie został ranny. Pracownicy lokalnego departamentu ochrony środowiska zbadali jakość powietrza wokół fabryki. Stwierdzono, że nie znajdują się w nim toksyczne zanieczyszczenia. Przyczyna wypadku jest badana. Strona LinkedIn opisuje Hoshine Silicon jako „największego na świecie producenta krzemu z własnym węglem i energią elektryczną”. Władze firmy poinformowały dziś rano, że incydent nie wpłynął na produkcję surowca. Mimo to, producenci fotowoltaiki zaniepokoili się potencjalnym wzrostem cen na rynku.

PV-magazine

POLECAMY