Szczepienia dzieci w Polsce: Ponad 100 tys. zgłoszeń

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepienie przeciwko COVID-19 działają u pacjentów z rakiem

Szczepienie. / Fot. Rhoda Baer Wikimedia Commons

W poniedziałek została otwarta możliwość zapisów na szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 12-15 lat. W pierwszym dniu rejestracji odnotowano 103 tysiące zapisów osób z tej właśnie grupy wiekowej. Z kolei 1,7 miliona młodych Polaków otrzymało e-skierowania. Dzieci zapisane na szczepienie zostaną poddane tej procedurze zarówno na zasadach ogólnodostępnych, jak i we wrześniu w specjalnych punktach medycznych w szkołach.

  • W poniedziałek została otwarta możliwość zapisów na szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 12-15 lat.
  • Pierwszy dzień otwartej rejestracji przyniósł 103 tysiące zgłoszeń młodzieży.
  • Szczepienia odbywać się będą tradycyjną metodą w ogólnodostępnych punktach szczepień. We wrześniu uruchomione zostaną także dodatkowe miejsca do tego przeznaczone w szkołach.
  • Zobacz także: Telefony uświadamiające do osób niezaszczepionych? Dane przekazane prywatnym firmom

W Polsce jest około 2,58 miliona dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat. Do tej pory zapisywać na szczepienia przeciw Covid-19 mogły się jedynie osoby po 16. roku życia. Wczoraj ruszyły zapisy na szczepienia dla dzieci i młodszej młodzieży (12-15 lat).

Pierwszy dzień otwartej rejestracji przyniósł 103 tysiące zgłoszeń młodzieży. Należy zwrócić uwagę, że podczas szczepienia przeciw Covid-19 dzieci zapisane na szczepienie będą musiał stawić się w obecności rodzica lub opiekuna prawnego. Szczepienia odbywać się będą tradycyjną metodą w ogólnodostępnych punktach szczepień. We wrześniu uruchomione zostaną także dodatkowe miejsca do tego przeznaczone w szkołach. W dniach 6-10 września będą zbierane formularze medyczne od uczniów.

Podawanie preparatu Comirnaty firmy Pfizer/BioNTech osobom w wieku 12-15 umożliwiła decyzja Europejskiej Agencji Leków (EMA). Obecnie trwają prace nad dopuszczeniem szczepionki dla dzieci w wieku 7-12 lat. Natomiast dyrektor BioNTech, Ugur Sahin podkreślał możliwość szczepienia przeciw Covid-19 już 6-miesięcznych dzieci. Badania nad skutecznością preparatu w tej grupie wiekowej mają ruszyć we wrześniu.

pch24.pl

POLECAMY