Problemy reprezentacji Polski przed Euro. Dziś ostatni sparing kadry

Dodano   0  
  Loading
Dziś ostatni sparing kadry

pilkarze-reprezentacja-polski-media-narodowe, piłka nożna, sport / Fot. Damian Kosciesza Wikimedia Commons

Przed polskimi piłkarzami ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się w piątek mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Rywalem biało-czerwonych będzie drużyna Islandii.

  • Wiadomo, że ani w Poznaniu, ani na Euro 2020 nie zagra Arkadiusz Milik,. Ostatni sparing kadry przed mistrzostwami Europy obejrzy z trybun. Z występu na tej imprezie wyeliminowała go kontuzja.
  • Wcześniej z udziału w tegorocznych ME kontuzje wykluczyły innych polskich piłkarzy, m.in. Krzysztofa Piątka, Jacka Góralskiego czy Arkadiusza Recę.
  • W historii potyczek reprezentacji Polski z Islandią, Polacy nigdy nie przegrali.
  • Zobacz także: Szczepienia dzieci w Polsce: Ponad 100 tys. zgłoszeń

Wiadomo, że ani w Poznaniu, ani na Euro 2020 nie zagra Arkadiusz Milik,. Ostatni sparing kadry przed mistrzostwami Europy obejrzy z trybun. Z występu na tej imprezie wyeliminowała go kontuzja kolana. Decyzja została podjęta w poniedziałek wieczorem po konsultacji ze sztabem medycznym reprezentacji. Selekcjoner Paulo Sousa nie planuje powoływać nikogo w miejsce kontuzjowanego zawodnika.

Milik w ostatnim czasie zmagał się z kontuzją kolana. Opuścił nawet zespół na jeden dzień i udał się na dodatkową konsultację do Barcelony. Przez większość zgrupowania ćwiczył indywidualnie.

Wcześniej z udziału w tegorocznych ME kontuzje wykluczyły innych polskich piłkarzy, m.in. Krzysztofa Piątka, Jacka Góralskiego czy Arkadiusza Recę.

Ostatni sparing kadry okazją do testu nowej taktyki

Prawdopodobnie, tak przynajmniej deklarował trener Sousa, w towarzyskim meczu z Islandią, który rozegrany zostanie we wtorek w Poznaniu, przetestowane będą nowe warianty w ataku.

Nie ukrywam, że być może w trakcie meczu, jeśli będzie taka możliwość, spróbujemy różnych rozwiązań. Jeśli nam się to nie uda, to po spotkaniu z Islandią przyjdzie nam rozważyć, jaki wybrać system i których zawodników – podkreślił.

W historii potyczek reprezentacji Polski z Islandią, Polacy nigdy nie przegrali. Zwyciężyli pięciokrotnie i raz zremisowali, na ich korzyść przemawia też bilans bramkowy: 13-5.

Ostatni sparing kadry Polski odbędzie się we wtorek 8 czerwca o godz. 18. Transmisja spotkania w TVP1, TVP Sport oraz online na stronie sport.tvp.pl.

tvp.info, polsatsport.pl

POLECAMY