Zmiany w obostrzeniach. Konferencja ministra zdrowia w środę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W środę konferencja ministra zdrowia / fot. Kancelaria Premiera

Minister zdrowia Adam Niedzielski, na konferencji prasowej ma przekazać informacje wprowadzające zmiany w obostrzeniach. Jak poinformował we wtorek, jedna z decyzji ma dotyczyć spontanicznych zgromadzeń. Nowe obostrzenia mają obowiązywać do wakacji.

  • Adam Niedzielski zapowiedział we wtorek, że podczas środowej konferencji prasowej poznamy “dalsze kroki luzujące”.
  • Obecnie, od 29 maja w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 50 osób.
  • Prawdopodobnie w poniedziałek, razem z premierem Mateuszem Morawieckim, Adam Niedzielski przedstawi informacje dotyczące dłuższego planu, który będzie obejmował całe wakacje.
  • Zobacz także: Nowy minister w rządzie Morawieckiego: Janusz Cieszyński z nominacją

Adam Niedzielski zapowiedział we wtorek, że podczas środowej konferencji prasowej zostaną przedstawione dalsze zmiany w obostrzeniach. Jak mówi minister, informacja będzie przekazana w perspektywie co się będzie działo do 26 czerwca, czyli do początku wakacji.

Możliwa zmiana w obostrzeniach

Jedna z decyzji ma dotyczyć zgromadzeń. Obecnie, od 29 maja w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 50 osób. Uczestnicy mają obowiązek zachowania 1,5 m odległości od innych osób. Ponadto odległość między zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 m. Obecne przepisy obowiązują do 5 czerwca.

– Jeżeli chodzi o ten najbliższy okres, to nie należy się spodziewać dużego luzowania. W tej chwili poziom liberalizacji obostrzeń w Polsce jest bardzo wysoki na tle Europy. Myślimy o kosmetycznych zmianach, ale jutro na konferencji, na briefingu przedstawię szczegóły – zapowiedział Niedzielski.

Minister zdrowia dodał, że prawdopodobnie w poniedziałek, razem z premierem Mateuszem Morawieckim, zostanie przedstawiona informacje dotyczące dłuższego planu i zmiany w obostrzeniach, które będą obejmowały całe wakacje.

polsatnews.pl

POLECAMY