Nowy minister w rządzie Morawieckiego: Janusz Cieszyński z nominacją

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!

Janusz Cieszyński / fot. screen

O zmianach w rządzie poinformował serwis Interia. Nowy minister ma formalnie odebrać nominację w przyszłym tygodniu. Janusz Cieszyński ma stanąć na czele resortu odpowiedzialnego za cyfryzację w ramach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Sam nie komentuje tych informacji. Obecnie funkcję ministra cyfryzacji pełni premier Mateusz Morawiecki.

Nowy minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński, pracował wcześniej w Ministerstwie Zdrowia, z którego odszedł w sierpniu ubiegłego roku. Był w nim odpowiedzialny m.in. za kontakt z mediami. Do jego zadań należało także uruchomienie e-skierowań i e-recept. Zajmował się również m.in. zakupem respiratorów, a kontrowersje wzbudziła zawarta wówczas przez Ministerstwo Zdrowia umowa, w wyniku której do Polski trafiło tylko 200 z 1241 sztuk tych urządzeń.

W listopadzie 2020 roku Cieszyński został wiceprezydentem Chełma, gdzie miał zająć się „wdrożeniem projektu cyfryzacji Urzędu Miasta, koordynacja projektu budowy Medycznego Miasteczka oraz współtworzonej przez siebie miejskiej strategii walki z COVID-19, a także współpraca z Kancelarią Premiera i administracją rządową”. Nowy minister ma formalnie odebrać nominację w przyszłym tygodniu.

Nowa nominacja wzbudza komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY