Islam vs LGBT. Mężczyzna chciał dołączyć do ISIS i zaatakować paradę równości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
USA, kandydat do ISIS

Zwolennik jihadu, USA / Fot. Twitter

Młody mężczyzna z Seattle został aresztowany. Oczarowany przez islam, planował dołączyć do ISIS i przeprowadzić samobójczy zamach podczas parady LGBT.

Elvin Hunter Bgorn Williams, lat 20, został aresztowany na pokładzie samolotu. Podejrzany miał od dawna fascynować się jihadem. W chwili zatrzymania, odbywał podróż na Bliski Wschód. Jak informują służby federalne, Elvin, oczarowany przez islam, planował m.in. zamach na marsz równości LGBT. Zamiarem Elvina miało być również dołączenie do ISIS.

Asystent prokuratora generalnego John C. Demers z Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego Departamentu Sprawiedliwości przekazał: „Williams był zdeterminowany, by wspierać ISIS, podróżując za granicę, aby przyłączyć się i walczyć wraz z organizacją terrorystyczną, lub przeprowadzając atak tutaj, w Stanach Zjednoczonych. FBI było tak samo zdeterminowane, by go powstrzymać, i został przechwycony, gdy próbował przedostać się za granicę” – czytamy w oświadczeniu. Według Departamentu Sprawiedliwości w listopadzie 2020 r. członek meczetu w Seattle skontaktował się z FBI w sprawie Williamsa. Wydawał się być “głęboko zaangażowany w propagandę ISIS”. W listopadzie 2020 r. Williams rzekomo złożył przysięgę wierności ISIS.

Prokurator Tessa M. Gorman stwierdziła: „Ten oskarżony wykazał się wytrwałością w swoich wysiłkach, by dołączyć do ISIS – mówiąc z entuzjazmem o aktach straszliwego rozlewu krwi na Bliskim Wschodzie i tutaj w domu”. Według dokumentów sądowych Williams próbował przekonać przyjaciela, by dołączył do niego w samobójczym ataku na paradzie równości LGBT w centrum Seattle. Williams planował przejechać przez tłum półciężarówką, a następnie otworzyć ogień do tłumu gejów. Jak mówił: „To jedna z największych parad dumy w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo, po tym, jak COVID uderzył, będzie mnóstwo ludzi, którzy będą chcieli iść na paradę gejów”. “Jak na ironię, organizatorzy Marszu i Dumy Kapitolu, również odbywającego się w Seattle, ogłosili w zeszłym miesiącu, że zabronią funkcjonariuszom policji Seattle udziału w tegorocznym marszu i wiecu” – zauważa Post Millennial.

Post Millennial

POLECAMY