Amnesty International wyśmiewa Polskę. Fundacja zachęca do tworzenia “wolnych stref”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Amnesty International naśmiewa się z Polski

kraj absurdów, generator, Polska, Amnesty International / fot. Youtube/@AmnestyNorge

Norweski oddział Amnesty International stworzył witrynę internetową, gdzie każdy może generować dowolne wolne strefy. Zakazanymi hasłami są jednak obraźliwe określenia rasowe i etniczne, lecz akceptowalne są takie hasła jak “Polaczki”, czy też “Żydzi”. Generator o nazwie “Kraj absurdu” znalazł uznanie u lewicowego aktywisty Bartosza Staszewskiego, który fotografował się na tle tablicy kłamiącej o strefie wolnej od LGBT. Aktywista społeczny był również jej twórcą i własnoręcznie montował ją na znakach drogowych.

  • Norweskie Amnesty International stworzyło specjalny generator haseł wyśmiewających Polskę
  • Użytkownicy mogą wygenerować obraźliwe i wyśmiewające hasła sugerujące, że w Polsce mamy do czynienia z wykluczeniem danych grup społecznych
  • Propagatorem fałszywej narracji o Polsce jest znany lewicowy aktywista Bartosz Staszewski, który zaprojektował tablicę o nazwie “strefa wolna od LGBT”
  • Zobacz także: Flaga LGBT na ambasadzie USA przy Stolicy Apostolskiej

Popularna organizacja międzynarodowa Amnesty International zasłynęła z wielu absurdalnych i nagłaśniania nieprawdziwych informacji na temat Polski. Członkowie tej organizacji działają w polskiej przestrzeni publicznej wspierając przede wszystkim lewicowe ugrupowania polityczne oraz organizacje pozarządowe. Międzynarodowa organizacja zajmuje się również internowaniem w Polsce broniąc kastę sędziowską, gdy Polski rząd próbuje w sposób nieudolny reformować system sądowniczy.

Amnesty International stworzyło absurdalny generator

Po raz kolejny kojarzona z lewicową stroną polityczną międzynarodowa organizacja postanowiła naśmiewać się z Polski, tworząc specjalny generator o nazwie “Kraj absurdu”, w którym można stworzyć własnoręcznie różne wolne strefy, takie jak np. “strefa wolna od białych”, “strefa wolna od osób leworęcznych” itd. Pomysłodawcą tego projektu jest norweski oddział Amnesty International.

Ciekawostką jest jednak fakt, że niektóre hasła zostały przez autorów witryny zablokowane i tak o to, nie można wygenerować “strefy wolnej od czarnych”, a nawet “strefy wolnej od katolików”. Można natomiast wytworzyć “strefę wolną od polaczków” co jest pogardliwym określeniem o osób anglojęzycznych. Zaskakujące jest jednak to, że jak z katolików nie można się na tej witrynie naśmiewać tak już pisując słowo “żydzi”, wygeneruje się odpowiednie hasło.

Akcję szkalującą dobre imię Polski propaguje znany lewicowy aktywista, znany tego, że za pomocą tabliczek z fałszywymi informacjami o rzekomych wolnych strefach od LGBT nagłośnił nieistniejący problem na arenie międzynarodowej wystawiając własny kraj na ataki ze stron lewicowych polityków.

“Świetna kampania Amnesty International Norway, obśmiewająca absurdy homofobicznej polityki polskiego rządu. Absurdem w absurdalne strefy stworzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Na szczęście coraz więcej samorządów wycofuje się z tych stanowisk!” – napisał na Twitterze Bartosz Staszewski.

wirtualnemedia.pl

POLECAMY