Szwecja: Kobieta w ciąży postrzelona przez gang. Siedziała na ławce w parku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dwudziestopięciolatka została ranna w niedzielny wieczór. Postrzelona kobieta była w ciąży, siedziała na ławce w parku.

Jak informuje Samnytt.se, “w niedzielę o godzinie 23:00 kilka osób zaalarmowało o strzelaninie na Norrbacksgatan w Malmo”. W trakcie interwencji, policja zauważyła poruszający się z dużą prędkością pojazd. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Okazało się, iż wiózł on ranną, ciężarną kobietę. Dwudziestopięciolatka została trafiona kulą, gdy siedziała na ławce w parku ze znajomymi. “Kobieta w wieku około 25 lat została zabrana do szpitala prywatnym samochodem, obrażenia nie zagrażają życiu” – przekazała policja.

Jednym ze świadków była Amira Mekahal, która otwarcie mówi o wojnach gangów w okolicy. “Ludzi krzyczeli i pobiegli szukać ochrony. Wiesz, że są gangi i takie tam, ale że postrzelili młodą ciężarną kobietę? Zawsze czułam się tu bezpieczna, ale wczoraj… nie” – relacjonowała. Stwierdziła, że nie chce już mieszkać w okolicy. “Płakało kilka kobiet, to okropne uczucie. Nie chcę tu zostać ze względu na moje dzieci” – dodała.

W poniedziałek rano policja nie mogła nic powiedzieć o tym, czy napotkana kobieta była celem strzelaniny. “Ta bardzo poważna forma przestępczości często ma powiązania z przestępczością zorganizowaną. Musimy przyjrzeć się istniejącym konfliktom. Takich powiązań jeszcze nie widzimy, jest to praca, która może potrwać trochę dłużej. Jest za wcześnie, by to stwierdzić” – przekazał rzecznik policji.

Samnytt.se

POLECAMY