PiS zawarł sojusz z Kukizem? Podpisano umowę o współpracy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Media nieoficjalnie informują o tym, że PiS zawarł sojusz polityczny z Kukiz’15. W najbliższym czasie mają zostać zaprezentowane szczegóły wspólnego programu. Od wielu miesięcy trwały zakulisowe rozmowy liderów zainteresowanych stron. Ostatnie spotkanie miało miejsce dzisiaj, podczas którego zawarto finałowe porozumienie. W przeszłości politycy wywodzący się z klubu sejmowego Kukiz’15 przechodzili do Prawa i Sprawiedliwości.

  • Po wielu miesiącach negocjacji PiS zawarł porozumienie programowe z ugrupowaniem Pawła Kukiza
  • Dzisiaj w Kancelarii Premiera omówiono finałowe szczegóły sojuszu
  • W przeszłości posłowie Kukiz’15 głosowali wielokrotnie zgodnie z partą rządzącą, a kilku z nich przechodziło do klubu sejmowego Prawa i Sprawiedliwości
  • Zobacz także: Europejscy konserwatyści grupują siły. Ważne spotkanie u Kaczyńskiego

Od zeszłego roku po nieudanych wyborach prezydenckich, gdzie Paweł Kukiz poparł kandydaturę Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz w ramach współpracy tworzyli w Sejmie Koalicję Polską nastąpił rozłam tych dwóch liderów. Kukiz’15 postawiło, więc ostatecznie na zbliżenie z obecną partią rządzącą. Wielokrotnie w mediach pojawiały się przychylne komentarze wobec działań rządu ze strony Pawła Kukiza i jego wspólników.

Nieoficjalnie PiS zawarł sojusz z Kukizem

Według nieoficjalnych doniesień Polskiej Agencji Prasowej, dzisiaj miało dojść do ostatnich rozmów negocjacyjnych pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim, a Pawłem Kukizem. PiS zawarł sojusz z kolejnym pomniejszym ugrupowaniem. W kilkumiesięcznych negocjacjach przejawiały się wątki związane z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego instytucji sędziów pokoju. Paweł Kukiz naciskał również, aby przyjąć w Sejmie ustawę antykorupcyjną oraz doprowadzić do nadania każdemu obywatelowi Polski indywidualnego, biernego prawa wyborczego. Szczegóły współpracy programowej mają zostać wkrótce zaprezentowane opinii publicznej.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że w przeszłości dochodziło już do niespinanej współpracy obu tych ugrupowań przy wielu ustawach przepracowywanych w polskim parlamencie. Do Prawa i Sprawiedliwości przechodziło również kilku posłów z ramienia Kukiz’15. W zależności od indywidualnego podejścia, posłowie przechodzili bezpośrednio do partii lub zawiązywali współpracę przechodząc do klubu sejmowego.

onet.pl

POLECAMY