Steven Seagal wchodzi do polityki. Zapisał się do partii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Steven Seagal

Steven Seagal / Fot. Western Center for Journalism/Gage Skidmore

Steven Seagal dołącza do partii Sprawiedliwa Rosja, która stanowi koncesjonowaną opozycję wobec rządów Putina. – Ma się w niej zająć problematyką ekologiczną – wyjaśnia dziennikarz “Dziennika Gazety Prawnej”, Michał Potocki.

– Aktor i specjalny przedstawiciel MSZ Rosji ds. rosyjsko-amerykańskich więzi humanitarnych Steven Seagal w sobotę oficjalnie wstąpił do partii politycznej “Sprawiedliwa Rosja – Za Prawdą”, gdzie będzie zajmował się sprawami ekologii – poinformowała rosyjska agencja TASS.

Według przedstawicieli partii, aktor nie będzie startował w wyborach, ze względu na swoje amerykańskie obywatelstwo. Seagal otrzymał obywatelstwo rosyjskie w listopadzie 2016 roku. Zgodnie z rosyjskim prawem do pełnienia funkcji członka partii politycznej uprawnieni są obywatele Rosji, którzy ukończyli 18 lat.

Służba prasowa partii “Sprawiedliwa Rosja – Za Prawdą” dodała, że osoby z obcym obywatelstwem nie mają zakazu bycia członkami partii politycznych, o ile posiadają również obywatelstwo rosyjskie. “Prawo przewiduje, że [cudzoziemcy] nie mogą wstępować do partii, jeśli nie mają rosyjskiego obywatelstwa” – przekazała partia.

twitter.com, tass.com

POLECAMY