Znany polski lekarz zawieszony na Twitterze. Krytykował lockdown

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Magdalena Środa

/ fot.youtube.com

Dr Paweł Basiukiewicz, lekarz wielokrotnie krytycznie wypowiadający się na temat wprowadzanych w Polsce obostrzeń sanitarnych, został zawieszony na Twitterze. Zdaniem administracji serwisu, jego konto naruszyło regulamin.

Publicysta i dziennikarz Rafał Warzecha udostępnił dzisiaj informację o tym, że lekarz został zawieszony na Twitterze. Udostępnił także przedstawione uzasadnienie. W jego opinii jest ono “kompletnie absurdalne”. Dr. Basiukiewiczowi zarzucono, że naruszył zasady Twittera, “dotyczące nadużyć i nękania”.

Dr Paweł Basiukiewicz wielokrotnie zamieszczał na Twitterze krytyczne wpisy dotyczące strategii walki z COVID-19 lub działań podejmowanych przez poszczególne rządy. Jego zdaniem lockdowny nie przynoszą rezultatów. Przekonuje także, że nie jest dostatecznie udowodniona skuteczność maseczek.

– W ubiegłym roku, kiedy mieliśmy ścisły lockdown, straty ekonomiczne wyliczono na co najmniej miliard złotych dziennie. Oprócz kwestii gospodarczych mamy sprawy społeczne. Po trzecie, czego szczególnie nie rozumiem, mamy do czynienia z okrucieństwem i nieumiejętnością przyznania się do błędu ze strony rządzących. Chodzi mi o zamykanie szkół i trzymanie dzieci w jakiejś dyssocjalnej bańce. Do tego dochodzi zamykanie placów zabaw i boisk. To jest kompletnie bez sensu – powiedział w jednym z wywiadów.

Kolejne problemy doktora

Po tym, jak podpisał się pod listem otwartym do Premiera i Prezydenta RP, został wezwany przez Naczelną Izbę Lekarską do złożenia wyjaśnień. Wraz z pozostałymi sygnatariuszami apelował w nim “aby szczepienia planowane w Polsce miały wyłącznie charakter dobrowolny, z wykluczeniem jakichkolwiek form przymusu i aby informacja o możliwych powikłaniach czy niebezpieczeństwach związanych ze szczepieniami została podana opinii publicznej oraz aby na temat szczepień i ich korzyści i zagrożeń zorganizowano rzetelną debatę publiczną”.

dorzeczy.pl, twitter.com

POLECAMY